En İyi Unreal Tournament 3 Modu Seçildi

Epic Games’in 90’ların sonundan bu yana Unreal motorunun farklı versiyonlarıyla oyun dünyasına damga vurduğunu bilmeyen yoktur sanırım. Kabaca bir hesap yapsak bu teknolojiden 50 civarında AAA oyun çıkmıştır ve görünen o ki serinin son üyesi Unreal 3 motoruyla bir süre daha kaliteli oyunlar oynamaya devam edeceğiz.

Efendim, duyamadım? CryEngine mi…?

Unreal motorunun ticari olduğu kadar ticari olmayan boyutu da korkunç derecede geniş bir dünya sunuyor bizlere. Bunda da en büyük pay Epic Games’in çoklu oyuncu deneyiminde çığır açan Unreal Tournament serisi şüphesiz. Tabi, Epic Games’in yıllardır düzenlediği “Make Something Unreal” mod yarışmasının da bağımsız tasarımcıları teşvik eden ve her şeyden önemlisi cesaretlendiren bir etkinlik olduğunu yadsıyamayız.

Bu yılki Make Something Unreal yarışması da nihayet sonuçlandı. Yarışmacıların Unreal Tournament 3 modlarıyla katıldıkları bu etkinliği Michael Hegemann yönetimindeki uluslararası bir bağımsız mod topluluğu, The Haunted isimli korku temalı aksiyon moduyla (third person shooter) kazandı. Büyük ödül olan 50.000$’ı ve Unreal 3 motorunun ticari kullanım haklarını cukkalayan The Haunted modu, 3 Mayıs 2009’da bağımsız mod severlerin beğenisine sunulmuştu.

Ne var ki ekip Unreal 3’ün ticari kullanım haklarını elde ettiğine göre ücretli bir oyun da bekleyebiliriz yakın bir tarihte. Zaten ekip çoktan bir takım çalışmalara başlamış ve The Haunted: Hells Reach ismini verdikleri oyunlarının internet sitesini hizmete sunmuş. Ancak oyunun henüz yapım aşamasında olduğunu söylememize gerek yok sanırım.

Hells Reach piyasaya sunulmadan önce ücretsiz The Haunted modunu indirip bir denemek isterseniz buraya tıklamanız yeterli. (tabi sisteminizde Unreal Tournament 3’ün kurulu olması gerek) Ayrıca hemen aşağıda modun 6 ay önce yayınlanmış bir oynanış videosunu bulabilirsiniz. İzlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum, zira vuruş hissinin Left 4 Dead’ten çok daha iyi olduğunu videodan bile hissetmek mümkün.

Make Something Unreal yarışmasıyla ilgili daha fazla bilgi almak; yarışmaya katılan diğer modları indirip denemek ve The Haunted için hazırlanmış en son fragmanı izlemek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

The Haunted: Hells Reach ile ilgili bilgiler aldıkça sizlerle paylaşacağız.


Bir cevap yazın