En İyi 20 Firefox Eklentisi

Aradan geçen bunca yıldan sonra Firefox, artık küçük bir bilgisayar meraklısı kesimin kullandığı garip bir tarayıcı değil. Mozilla’nın geliştirdiği yazılım internet tarayıcı pazarının kabaca %30’unu elinde tutuyor. Firefox şimdiye kadar üç büyük ama onlarca küçük ve etkili güncellemeye tabi tutuldu. Firefox’un 3.6 sürümü geçtiğimiz Ocak ayında duyuruldu ve bütün büyük güncellemelerden sonra olduğu gibi Firefox’a ince ayar çeken eklentiler yeni koda uygun olacak şekilde yenilendi.

Firefox Orientation

Firefox’la birlikte kullanabileceğiniz binlerce eklenti mevcut, bu yüzden tam bir liste hazırlamak imkansız. Ancak en iyileri sizin için gözden geçirdik ve “en iyi” olarak adlandırabileceğimiz 20 önemli Firefox eklentisini bir araya getirdik. Sekme (Tab) sistemini geliştirenden tutun da sadece eğlence amaçlı kullanılabilecek olan eklentilere kadar bu listede bulunan bütün eklentiler Firefox’un en son sürümü olan 3.6.3’e uyumlu. Ayrıca bu eklentilerin hepsi bir arada sorunsuzca çalışabiliyor.

Sizin beğendiğiniz bir eklentiyi unuttuysak lütfen yorumlar bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin.

7 Yorum

 1. Ozan Özen

  Adblock Plus ile istenmeyen reklamları hazır süzgeç listesinden ve sizin ekleyeceğiniz süzgeçler ile bannerlardan kurtulabilirsiniz

  CoolPreview ile google image search ve diğer resim içerikli sitelerde direct linklere kavuşabilir hatta mouse üzerine geldiğinizde tıklamadan resmin büyük halini görebilirsiniz.

  Firefox Showcase ile ekranda ne kadar açık site (tab ) varsa bunları tek tuşla ufak preview halinde tek pencedere açabilirsiniz default olarak F12 tuşudur bu.

  ReadItLater ile sizinde (xMARKS sanırım) vermiş olduğunuz işlevin aynısı ama alternatif olabilir.

  Tab Mix Plus ile de tablara özgürlük ve birçok yeni özellik ekleyebilirsiniz.

  Bunlar uzun zamandır kullandıklarımdır. Tavsiyemdir.

 2. Altan İlhan

  Merhabalar. Öncelikle Güzel Bir Liste. Fakat Böyle Bir Listede NoScript’in Olmaması Beni Gerçekten Şaşırttı. Bu Kadar Elverişli İstediğinizi Açan/Kapatan Bi Yazılım Eksikliği Gerçekten Gösteriyor. 2. Birşey ise Flashgot Uygulaması. Flashget ile beraber kullanıldıgında videodownload vs hiç bir şeye ihtiyaç duymadan her türlü video mp3 exe rar vs sayfadaki dosyaları yüklemenize yardımcı oluyor. İsterseniz Bir Deneyin. Bu  2 programdan Vazgeçemiceksiniz. 🙂

Bir cevap yazın