Empire Earth 3: Sonun Başlangıcı Mı?

Empire Earth 3: Sonun Başlangıcı Mı?

Saatlerimizi su gibi akıp gitmesine vesile olan oyunlar vardır. Sizinde takdir edeceğiniz gibi bu tür oyunlar genelde strateji oyunları oluyor. Öyle ki ben bile okul zamanlarımda “acaba okula mı gitsem yoksa internet kafeye gidip birkaç kişinin imparatorluğunu başlarına mı yıksam” diyordum. Bu çelişkiye düşmemin başlıca nedenleri Starcraft, Age of Empire serisi ve Empire Earth’dü.

Başlarda Starcraft nostalji olduğundan fazla rağbet görmüyordu. Age of Empires serileri ise aşırı şekilde oynanıyordu. Değişiklik olsun diye Empire Earth’de oynuyorduk ki hiçte yabana atılacak bir oyun değildi. Şimdiler de ise Age of Empires 3 ve ek paketleri ortalığı yakıp kavuruyor. Starcraft 2 yakında piyasaya sürülecek. Yayınlanan videoları ve oyun içi resimleri ile Starcraft2’de ilk oyuna nazaran daha popüler olacak gibi. Peki Empire Earth’e ne oldu?

Empire Earth Ne Oldu Sana Böyle?

Empire Earth 3: Sonun Başlangıcı Mı?

Oyun Serileri: Empire Earth, Empire Earth: The Art of Conquest, Empire Earth 2, Empire Earth 2: The Art of Supremacy ve son olarak yazımızın da konusu olan Empire Earth 3. İlk iki oyun ve ek paketleri oyunculara kendini sevdirmiş ve hit olan oyunlar arasında yer almışlardı. Her ne kadar grafiksel olarak farkları olmasa da oynanış ve komuta panelleri vb gibi konularda gelişme göstermişlerdi. Fakat Age of Empire, Act of War ve Command and Conquare oyunları ile papucu dama atılan Empire Earth 1-2 için yenilik gerekliydi. Grafiksel, oynanış, oyun içi çağ teknolojisi ve çeşitlilik açısından artık geri kalmaya başlamıştı. Uzun bir zaman sonra Empire Earth 3 duyuruldu ve kısa bir süre sonra piyasaya sürüldü.

10 Yorum

  1. geçiyodum_uğradım

    Aslında değerlendirme doğru EE 1 i ne kadar oynadığımı bilmiyorum. kendimi bildim bileli EE 1 oynardım son 2 yıla kadar EE 2 vasat EE 3 dandik olmuş görüşüm bu.

    Olmadı EE, olmadı …

  2. Selim Çakar

    Empire Total War yada Shogun Total War 2 yi oynamalısınız…Rome T.W bile Empire Eart 3’ü 5 e katlar.Yani sonuçta SEGA yapıyor…SİERRA’nın strateji oyunlarının ne kadar berbat olduğunu Empire Eart’ı görünce anladım açıkcası…:)

Bir cevap yazın