Ekran Sorunlarını Düzelten Catalyst 10.1 Hotfix Yayınlandı

ATI Radeon HD 5800 serisi ekran kartlarında gri ekran, ekranda dikey çizgiler ve donma gibi sorunlar yaşandığını haber etmiş ve AMD/ATI’nin bu sorunu düzeltmeye çalıştığını söylemiştik. ATI Radeon HD 5000 serisi ekran kartlarından birine sahip olanlar rahat bir nefes alabilirler çünkü bekledikleri yama çıktı.

Bununla beraber ATI’nin yayın notunda yamanın Radeon HD 5800 serisi ile ilgili ekran sorunlarını düzelttiği not düşülmüş. Aynı durumun HD 5700 serisi için de geçerli olup olmadığını şimdilik bilmiyoruz.

Neyse, buraya tıklayın ve yamayı indirin.

9 Yorum

 1. Tesla

  HD 5770 ekran kartım var. (Asus) bazen bilgisayar uyku modundan çıktıktan saonra ekranın en sağında 3-4 cm genişliğinde yatay çizgiler meydana geliyordu. yamayı denemekte fayda var.

 2. Yasin

  Bende 5770 kullanıyorum. Ekranda yeşil, (nasıl tarif edilir bilemiyorum) cızırtı şeklinde bozulmalar oluyor, daha sonra goruntu kapanıp tekrar geliyor ve görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu mesajı çıkıyor. Mouse büyümesini geçtim zaten. Sinir bozucu bir durum, 9.11 den beri düzeltmelerini bekliyorum 10.1 çıktı hala hotfix derdindeler. Umarım yakında “adam gibi” bi çözüm bulurlar.

 3. Ziyaretçi

  5770 olan arkadaşlara sesleniyorum , 5770 için en yüksek performans istiyorsanız xp yükleyin, o yatay çizgiler felen win7 olan arkadaşlarda vardır büyük ihtimalle bendede vardı xp yi yükledim 2 haftadır öyle bir sorunla karşılaşmadım bilgilerinize.

 4. Yasin

  Win 7 kurulu, ama 32 bitlik, 64 bitliğini kurup bir denemek gerek diye düşünüyorum. Haklı olma olasılığını yüksek buluyorum. Windows 7 yi de gayet başarılı buluyorum sorun orda, şimdiye çoktan xp ye dönüş yapmıştım yoksa =)

 5. dafydak

  tamamen fos bir hotfix olup şuanda enson çıkan 10.3 driverını kurdum hala o çizgili ekranı alıyorum ama rengi değişti açık siyah oldu 😀 şaka gibi…

 6. meche

  bu ne saçma bişeydir. HD4650 kulanıyorum ve bnn için herhangi bi hotfix yok. ne yapmm gerekiyor bilmiyorum. 2milyar verip bilgisayar alıyoruz saçma sapanşelerle uğraşıyoruz. lütfen yardım

Bir cevap yazın