Ekran Kartına Uygun Yongaseti Seçimi Ne Kadar Önemli?

ATI Platform: DFI ICFX3200-T2R/G

AMD’nin ATI’yi satın alması, ATI’nin pek çok anakart üreticisi ortağının yeni Intel yongaseti planlarından vazgeçmesine neden olduğu için platform seçimini kolay hala getirdi. ATI hayranlarına verdiği sözü tutan DFI sık sık yenilikçi ürünleriyle dikkat çekiyor.

ATI Platform: DFI ICFX3200-T2R/G

CrossFire Xpress 3200 yongaseti performans endüstrisinin günah keçisi oldu, ilk başlarda Intel tarafından desteklendiyse de satın alma dedikoduları gerçeklik kazandıkça önemsenmez hale geldi. Yongasetinin pazarı AMD’nin uzun süreden beri beklenen R600 temelli ekran kartlarını duyurmasıyla büyük ihtimalle hareketlilik kazanacaktır ancak o zamana kadar eskiden “RD600” olarak adlandırılan yongaseti Intel’in yaşlı 975X yongasetine yeni bir rakip olarak kalacak.

ATI Platform: DFI ICFX3200-T2R/G

Daha önce yaptığımız ICFX3200-T2R/G incelemesinde eksik olan paket içeriği resmiydi. Pakete dahil edilenleri bu yazıda yeri gelmişken sayalım; hızlı kurulum rehberi, kullanma kılavuzu, sürücü CD’si ve Windows RAID kurulum disketi, garanti kartı, yuvarlak UltraATA ve disket sürücü kabloları, altı Seri ATA kablosu, iki tekliden çiftliye Molex çeviricisi, Karajan ses bileşeni ve sabitleyicisi, arka panel koruyucusu.

Nvidia Platform: ECS PN2 SLI2+

ATI Platform: DFI ICFX3200-T2R/G

Bazı Nvidia pazarlama ortakları firmanın referans tasarımını benimsediler: BFG ve ECS gibi ileri seviye ekran kartı markalarından Biostar ve ECS gibi bütçeye uygun anakart üreticileri. Aynı ürünün bu kadar çok üreticisi olduğu için seçim yapmak kolaydı, masada bize en yakın olanı seçtik.

Bir cevap yazın