Eidos Montreal Yeni Bir Oyun Üzerinde Çalışıyor

Legacy of Kain mi? Commandos mu? Bahisler açılsın…

Deus Ex: Human Revolution ve Thief 4… Görünüşe bakılırsa Eidos Montreal bugünlerde yalnızca bu iki oyun üzerinde çalışmıyor. Zira Alman PS3 Inside sitesinin haberine göre stüdyonun patronu Stephane D’Astous, bugün üçüncü bir oyun projesi üzerinde çalıştıklarını açıklamış. Üstelik söylenenler doğruysa bu proje, tanıdık bir oyun serisiyle ilgili…

Peki bu tanıdık oyun serisi ne olabilir? Açıkçası Eidos’un elindeki isim haklarını şöyle bir düşününce birkaç ihtimal öne çıkıyor.

Kane & Lynch’ ve Hitman oyunlarını şimdilik IO Interactive geliştiriyor. Yeni Tomb Raider oyunu Crystal Dynamics’in ellerinde. Norveçli Interloop’un kepenkleri indirmeden önce geliştirdiği Project IGI pek olası görünmüyor (hatırlayan bile yoktur sanırım). Just Cause ise Avalanche Studios ile başarılı bir çizgi yakalamış durumda.

Geriye ise İspanyol Pyro Studios’un Commandos’u (ki dördüncü oyunu Eidos ile ortaklaşa geliştirmişlerdi) ile uzun süredir bir devam oyunu beklenen Legacy of Kain kalıyor (her ne kadar Silicon Knights’tan sonra seriyi Crystal Dynamics devralmış olsa da şu an onlar yeni Tomb Raider ile meşgul).

İçimden bir his bunun Legacy of Kain olacağını söylüyor. Bu tip hislerde genellikle yanılıyor olsam da Kain ve Raziel’in aramızda dönme vakitlerinin çoktan geldiğine inanıyorum. Özellikle de gelişen teknolojiyi düşününce ortaya çıkabilecek oyun muhteşem olabilir… Neyse, şimdilik firmadan gelecek resmi duyuruyu bekleyelim.

2 Yorum

  1. Rhaim

    LoK gelirse klavye düzeni ile gelmesin artık. Daha iyi bir işlevsellik getirirler inş gelirse. LoK’un zamanında az değildi saç tarzını benzeten inek mamülleri bakalım yine çıkacaklarmı piyasaya : j

Bir cevap yazın