Eidos Montreal 2015 Yılına Kadar 350 Kişiyi İşe Alacak

Firma, Deus Ex: Human Revolution’ın ardından büyüme kararı almış görünüyor.

Kanadalı haber sitesi La Presse Affaires‘in haberine göre, geçtiğimiz günlerde oyunseverle buluşan Deus Ex: Human Revolution’ın geliştiricisi Eidos Montreal, 2015 yılına kadar stüdyo içinde 350 istihdam yaratmayı planlıyor. Hatta iddialara göre bunun 100 tanesinin önümüzdeki yıl gerçekleşmesi bekleniyor. Eidos Montreal, bu atılımla birlikte şu an 330 olan çalışan sayısını 680’e çıkararak Kanada’nın Quebec eyaletinde Ubisoft Montreal ve EA Montreal’in ardından üçüncü büyük stüdyo konumuna gelecek.

Eidos Montreal’in bugünlerde yeni oyun projeleri Thief 4 üzerinde çalıştığını biliyoruz.

Eidos’un ana şirketi Square Enix, geçtiğimiz aylarda British Columbia ve Ontario hükümetleriyle yeni bir stüdyo açmak için anlaşmaya varmış; ancak sonrasnda Quebec hükümetiyle yapılan karışılıklı görüşmeler sonucunda Montreal’de kalmaya karar vermişlerdi. Montreal’deki bu büyüme hamlesinin, bu görüşmelerin bir sonucu olabileceği düşünülüyor. Ancak henüz Square Enix’ten bu konu hakkında resmi bir açıklama gelmiş değil.

İngiliz orijinli Eidos firmasının hisseleri, Şubat 2009’da 84.3 milyon sterlin karşılığında Japon geliştirici ve dağıtımcı Square Enix tarafından satın alınmıştı.

2 Yorum

Bir cevap yazın