Eidos, Deus Ex: Human Revolution’ın PS3 Versiyonundan Emin

Jean-Francois Dugas’tan iddialı açıklamalar.

Aslına bakarsanız; Deus Ex: Human Revolution hakkında bilmek isteyebileceğimiz hemen her şeye sahibiz. Köklerine bağlı oynanış mekanikleri, bir olayı birden farklı yollarla çözebilmemize olanak tanıyan açık uçlu oyun tasarımı, rönesans stili artistik dizayn, derin bir hikaye örgüsü, sağlam RPG öğeleri ve hatta Dragon Age: Origins’i bile geride bırakacak 250.000 bin satırlık diyalog metni.

Ne var ki; çıkış tarihinin gecikmesi de oyunun kalitesiyle ilgili bazı soru işaretleri doğurmuyor değil. Zira hatırlarsanız Eidos Montreal, oyunu ilk olarak yalnızca PC platformu için duyurmuş ve konsol versiyonlarının olup olmayacağı konusunda da uzun süre net bir açıklama yapmaktan kaçınmıştı. Konsol versiyonlarının kesinleşmesiyle birlikte de 2010 sonunda çıkması beklenen oyun, önce 2011’in ilk çeyreğine, sonra da Ağustos ayına ertelenmişti. Eh, bütün bunları düşününce soru işaretlerini daha iyi anlıyoruz sanırım.

Deus Ex Human Revolution 4

Neyse ki oyun yönetmeni Jean-Francois Dugas, oyunun kalitesiyle ilgili akıllara takılan sorulara samimi yanıtlar sunmaktan kaçınmıyor. Geçtiğimiz günlerde yapımcı David Anfossi ile birlikte PlayStation Blog‘a konuşan Dugas, özellikle son dönemde multiplatform oyunların en kötülerini oynamak zorunda kalan PlayStation 3 sahiplerinin yüreklerine su serpecek açıklamalarda bulunmuş:

En başından beri PlayStation 3 versiyonuna bir “port” muamelesi yapmadık. Bu bizim için oldukça önemliydi. Bize bu konuda güvenebilirsiniz. Geçmişte diğer oyunlarımız için de böyle sıkı çalıştık ve sonuç hep müthiş oldu.

Deus Ex: Human Revolution, yaratılan bu büyük beklenti havuzunu doldurabilcek mi? Şimdilik elimizde heyecan verici bilgilerden ve kısa oynanış videolarından fazlası yok. Yani 26 Ağustos’u merakla beklemeye devam ediyoruz.

1 Yorum

  1. onur_

    oyun en başta pc için geliştirilmeye başlandıysa buna harbi bir pc oyunu diyebilirmiyiz ki. ben ikinci oyunu fazla beğenmemiştim. duyduğuma göre bu oyun da ikinci oyundan çok ilkinin sitemini kullanacklmış. envanter vs.. bu yılın en iyisi olabilir demedi demeyin

Bir cevap yazın