Efsane Geri Dönüyor: Starcraft II

Starcraft

Starcraft

1998 Yılında piyasaya sürüldü ve strateji oyunlarının şaha kalkmasını sağladı. Getirileri ile oyuncuların yaşantılarını etkiledi öyle ki birkaç ülke bu oyunla gelir elde etmeye başladı. Dünyanın dört bir yanında turnuvaları düzenlendi. Peki, bunca talep nasıl meydana geldi? Güzel bir hikâye; oyunda eşitlik ile oyuncunun ön plana çıkması ve sistem gereksinimleri sonucu oyun “gerçek bir oyundu”.

Starcraft

Starcraft, gerçek zamanlı bir bilim/kurgu strateji oyunudur. Oyunda Terran, Zerg ve Protoss olmak üzere üç seçilebilir grup var. Hepsinin kendine özel yapısı, birimi ve hikâyesi var. Sınırlı sayıda üretebildiğiniz birliklerinizle, oyun içerisinde yüzlerce farklı taktik geliştirerek rakiplerinizi eleme imkânınız var. Oyunda en iyi birimi üret direk saldır teması yok. Diğer çoğu oyunda seçtiği grubun en pahalı birimini, en güçlü birimini üretip düşmanını elersin. Starcraft’ta ise en güçlü birimler bile az sayıda zayıf toplu birliklere yenilebiliyor.

Starcraft

Oyun, gerçekçi olduğunu böylece hissettiriyor. Cidden farklı birimleri barındıran ordular oluşturmanız gerekiyor. En pahalı, en güçlü ve tek cins birimlerden oluşan ordunuzu düşmanınıza yollarsanız ciddi şekilde hezimete uğruyorsunuz.

Bir cevap yazın