Edimax WP-S1100 Projektör Sunucu İncelemesi

Sağdan soldan fışkıran USB kabloları, metrelerce uzayan ethernet kabloları, hoparlör kabloları, ekran bağlantısı v.s. Bu kablolar ne kadar da çok yer kaplıyor değil mi? Hatta, bazen bu kablolar öyle bir hale geliyor ki, kablolu bir cihazı sökmek için bilgisayarınıza bağlı neredeyse tüm kabloları sökmemiz gerekiyor. Peki, bu kablo karmaşasından nasıl kurtulabiliriz? Dizüstü bilgisayarlar mı? Evet, dizüstü bilgisayarlar kablo karmaşasının önüne geçmek için bir alternatif fakat  özellikle bol donanımla çalışan biriyseniz, dizüstü bir bilgisayar bile sizi bu kablo karmaşasından kurtaramayacaktır.

Edimax WP-S1100 WPS

Teknoloji geliştikçe artan kablo karmaşasından kurtulmak için ironik bir şekilde yine teknolojiye sarılmamız gerekiyor. Wireless, Bluetooth, kızılötesi gibi kablosuz bağlantı teknolojileri bizi  kablo karmaşası derdinden bir nebze de olsa kurtarıyor. Bugün inceleyeceğimiz Edimax WP-S1100 de sizi kablo karmaşasından kurtarmaya yönelik. Bu üründen bahsetmeden önce dilerseniz üretici firma Edimax’tan biraz bahsedelim.

Edimax, 1986 yılında kurulmuş, Tayvan menşeyli, bilgisayar çözümleri özellikle de network çözümleri konusunda uzmanlaşmış bir firma; IP kameralar, Wireless adaptörleri, Bluetooth adaptörleri…  Edimax’ın test merkezimize konuk olan ürünü ise  bir projektör sunucu, Edimax WP-S1100. Bu cihaz Intel’in WiDi teknolojisine benzer bir mantıkla çalışıyor fakat kullanım amacı ve çalışma mantığı biraz farklı.

Edimax WP-S1100, genel olarak sunum yapmak için düşünülmüş bir cihaz. Edimax WP-S1100’ü HDMI veya VGA çıkışından projektör veya LCD cihazınıza bağlıyorsunuz, daha sonra Edimax ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı tanıttınız mı işte size kablosuz görüntü aktarımı… Bilgisayarınızdaki görüntüyü uzaktaki bir LCD veya projektöre aktardınız bile; ne bir kabloya ihtiyacınız var, ne başka bir şeye. Edimax, masaüstü görüntünüzü direk LCD veya projektöre otomatik olarak aktarıyor.

Edimax WP-S1100

Edimax WP-S1100

Cihazın genel görüntüsü görüyorsunuz. Sanırım böyle bir cihazın tasarım özelliklerinden uzun uzun bahsetmeye gerek yok o yüzden kısa geçiyorum. Resimde de gördüğünüz gibi cihaz, bir router büyüklüğünde. Üzerinde iki adet anten ve bağlantı durumunu gösteren led ışıklar var. Bunun dışında bir açma kapama düğmesi ve daha kolay bağlantı için WPS’i açıp kapatan bir başka tuş.

Bir cevap yazın