Edimax IC-3010 IP Kamera İncelemesi

Güvenlik çözümleri  genellikle masraflıdır ve profesyonel yardım gerektirir. Eğer güvenlik sistemleri konusunda daha önce bir tecrübeniz yoksa, sıfırdan bir güvenlik sistem kurmanız pek mümkün değildir. Tabi herkesin pahalı ve gelişmiş bir güvenlik donanımına ihtiyaç duyduğunu  da söyleyemeyiz. Eğer sizin aradığınız güvenlik çözümü de profesyonel yardım gerektirmeyecek kadar basitse, Edimax’ın IC-3010Wg IP kamerası işinizi görebilir.

Edimax IC-3010Wg’i, internet olan her yerde kullanabilir, basit ama etkili bir güvenlik çözümü sağlayabilirsiniz. Hatta 3G’i destekli bir cep telefonunuz varsa istediğiniz zaman ofisinizde, evinizde IP kameranızı ile nereyi izlemek isterseniz orayı izleyebilirsiniz.

Edimax IC-3010Wg anten

Edimax IC-3010Wg

Şimdi Edimax IC-3010Wg’e biraz yakından bakalım. Resimde de gördüğünüz gibi Edimax IC-3010Wg, pek küçük bir IP kamera değil. Fakat boyutuna göre hafif diyebilirim. Üzerinde bulunan anten Wireless bağlantı olanağı sağlıyor. Testlerimizde ev içinde Wireless alıcının sinyal kuvvetini yeterli bulduk. Kamera ile gelen ayakları kullanarak sabit bir şekilde kullanabilir ya da duvara monte edebilirsiniz.

Edimax IC-3010Wg ip kamera

Edimax IC-3010Wg, 1.3 MP CMOS alıcılı bir kamera barındırıyor üzerinde. IC-3010Wg’i kurduğunuz zaman elle odaklama yapmanız gerekiyor. Kamerayı sürekli bir yerde sabit kullanacağınızı düşünürsek çok da bir eksi sayılmaz bu. Çok uzak ve çok yakın yerine ortalama bir odaklanma iyi bir çözüm olacaktır. Kameranın ise Görüş Açısı: 40°.

IC-3010Wg’ın üzerindeki LAN, WLAN ve Power LED’leri ile kameranın o an çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz.

Edimax IC-3010Wg ethernet

IC-3010Wg 12V bir adaptörle çalışıyor. Hemen 12V çıkışının yanında LAN ve ses çıkışını görüyorsunuz. Reset tuşu da en solda. USB çıkışı bulunmuyor.

1 Yorum

  1. kaan

    Fena bir ürün değil. Az önce kurup test ettim ağında Dhcp kullananlar için ilk kurulum biraz sıkıntılı. Ama cross bir kablo kullandığınız takdirde anında bağlanabiliyorsunuz. sonra ip adresini network yapınıza göre tekrardan ayarladığınız takdirde direk bir switch’ e bağlayıp ağdaki tüm pclerden ulaşabiliyorsunuz. Basit güvenlik çözümleri isteyenler için ideal. ama gece görüş olmaması eksi. Gece dükkan yada ev dışı kullanımlarda randıman vermeyecektir.

Bir cevap yazın