Edimax BR-6225n Kablosuz Yönlendirici İncelemesi

Edimax BR-6225n kablosuz yönlendirici Türkçe destekli yardımcı programı ile kablosuz ağ kullanımı mümkün olan en basit hale getiriyor.

Gittikçe daha çok teknolojiye bağımlı yaşıyoruz. Ev ve iş yerimizde bir bilgisayar artık kesinlikle yeterli değil. Cep telefonları ile internete girmek gittikçe daha yaygın hale geliyor. Ve, bize tüm bu cihazları aynı anda internete bağlayabilecek cihazlar gerekiyor.

Kablosuz ağ özelliği olan ADSL modemler bu işi bir nebze olsa çözse de, bazı ADSL modemlerin anten gücü tüm ev ve iş yerine internet dağıtabilmek için yetersiz kalabiliyor. Ethernet kablosu ile internet dağıtmak ise geçmişte kaldı. ADSL modeminizin kablosuz ağ özelliği olmadığı ya da modem antenin sizi tatmin etmediği durumlarda kablosuz ağ yönlendiricilerine ihtiyaç duyarsınız. Bugün Edimax’ın kablosuz ağ yönlendiricilerinden birini inceleyeceğiz ve ne kadar başarılı olduğunu test edeceğiz.

Kablosuz ağ ürünleri konusunda uzun bir geçmişe sahip Edimax’ın bazı ürünlerini daha önce incelemiştik. Edimax, bugüne kadar incelediğimiz ürünlerle bizi yarı yolda bırakmadı. Bu durumun Edimax BR-6225n kablosuz ağ yönlendiricide de değişmeyeceğini umuyoruz. 

Dilerseniz incelemeye tasarıma bir göz atarak başlayalım.

Edimax BR-6225n Anten

Edimax, her zaman olduğu gibi yine beyaz rengi tercih etmiş. Karşımızda ne çok büyük, ne çok küçük bir ürün var. Ön paneldeki LED ekranlar modemin durumu hakkında bize bilgi veriyor. Burada ufak bir ayrıntı gözümüze çarptı, ön panel arkaya doğru eğimli. Bu sayede diyelim modemi aşağıda saklıyorsunuz. LED ışıklarına bakmak için eğilmek zorunda kalmıyorsunuz.

Edimax BR-6225n WPS

Kutu içeriğinden çıkan aparat sayesinde dilerseniz modemi ayakta da kullabiliyorsunuz. Aparatı takmak çocuk oyuncağı.

edimax 14.jpg

Anten, CD, kullanım kılavuzu, adaptör, modemi ayakta kullanmak için aparat, ürünün ayaklarına yapıştırmak için plastik ve ethernet kablosu. Kutu içeriği yeterli.

Bir sonraki sayfada kurulum ve modemin özelliklerine göz atacağız.

Bir cevap yazın