Edimax AR-7284WnA ADSL2+ Router İncelemesi

Birazda modemin bize sunduğu özelliklere göz atalım.

Edimax AR-7284WnA internet kurulumu

Bütüm Edimax modemlerinde olduğu gibi, modem sayfasına ulaşmak için tarayıcımıza 192.168.2.1 yazıp entera basıyoruz. Kullanıcı adı: Admin, Şifre ise: 1234. Burada bizi “İnternet Kurulum Sihirbazı” karşılıyor. Dört adımda ADSL bağlantımızı aktifleştiriyoruz. Tüm arayüz Türkçe olduğu için kurulumda bir sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Edimax AR-7284WnA resim 5

Dört adım böyle sıralanıyor. İstersek sadece ikinci adımdaki ayarları düzenleyip, internetin sonsuzluğuna adım atıyoruz.

Edimax AR-7284WnA temel kablosuz bölümü

Desteklenen kablosuz bant genişlikleri. 802.11n desteğinin fark yaratacağını düşünüyoruz. İlerleyen sayfada bir testimiz de olacak.

Edimax AR-7284WnA MAC bloklama

Aslında her şey açıklanmış. MAC bloklama özelliği modemin özellikleri arasında.

Edimax AR-7284WnA resim 6

UPNP gibi güncel bağlantı teknolojilerini görmek sevindirici. Port haritalama ve IGMP Proxy gibi detaylı ayarlar da elinizin altında. Sıradan kullanıcıların bu özelliklere ihtiyacı olmayacaktır ama ağ konusunda tecrübeli kullanıcıların bu sayfalara göz atacağını zannediyorum.

Edimax AR-7284WnA yardım 2

Ürünün yardım başlıkları bir hayli zengin. Ve, tüm konular Türkçe.

Edimax AR-7284WnA yardım

Türkçe yardım menüsünden bir yer seçtik. Gördüğünüz gibi, düzgün ve açıklayıcı bir Türkçe ile yazılmış tüm konular. Edimax buradan tam puan alıyor.

2 Yorum

  1. hakan taşpınar

    bende aynı marka modemi yeni aldım, kurulumu yaptım ethernetle internete bağlandım ama eternet kablosunu modemden çıkardığım zaman, internet bağlantım gidiyor ve wiralles i kullanamaz oluyorum, bu durumu çözebilirmiyim yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi günler…

Bir cevap yazın