Edimax 3G-6200n 3G Kablosuz Yönlendirici (Router) İncelemesi

3G modeminiz ile kablosuz ağ oluşturmak ister miydiniz? 3G modem destekli Edimax 3G-6200n kablosuz yönlendiriciyi inceliyoruz.

İnternetten bir an olsun uzak kalamıyoruz değil mi? Çünkü gerek iş hayatımızda, gerek sosyal hayatımızda internet, artık yaşamımızın bir parçası haline geldi. Ve, artık internete bağlanabilmek için hiç olmadığı kadar alternatifimiz var. 3G modemler ile internete bağlanmak en yeni ve en pratik yöntemlerden biri. Peki 3G modem ile ağ oluşturmak ister miydiniz? Bugün inceleyeceğimiz Edimax 3G-6200n 3G modem ile ağ oluşturma desteği sunuyor. Peki bu cihaz ne kadar kullanışlı dilerseniz hemen incelememize geçelim.

Edimax 3G-6200n

Edimax 3G-6200n

Edimax’ın alıştığımız tasarımı bu modem için de geçerli. Tek bir farkla bu cihaz da değiştirilebilir anten bulunmuyor.

Ön tarafta bulunan LED aydınlatmalar Edimax ürünlerine alışık olanlar için yabancı gelmeyecektir. Ayrıca 3G bağlantı için “WAN” led aydınlatmanın hemen altında “3G” led bulunuyor. Edimax’ın ön panel için eğik tasarımı led aydınlatmaları daha kolay görmemizi sağlıyor.

Edimax 3G-6200n kutu içeriği

Edimax 3G-6200n’in kutu içeriği ise şöyle:

 • Güç adaptörü
 • Kullanım kılavuzu
 • Kullanım kitapçığı
 • Ethernet kablosu
 • USB uzatma kablosu
 • Dikey kullanım için ayaklık

Edimax 3G-6200n Girişler

Edimax 3G-6200n’in çıkışlarını görüyorsunuz. Dört adet bilgisayara kadar ağ oluşturabileceğniz Edimax, ayrıca USB girişi ile 3G modem ve USB yazıcılarınza destek sağlıyor. USB yazıcı demişken Edimax 3G-6200n, USB yazıcı desteği sunuyor. Bu sayede ağınıza bağlı kullanıcılar USB yazıcınızı kullanabiliyorlar.

Edimax 3G-6200n Reset

Edimax’ın alıştığımız Wireless açma/kapatma ayarı ve WPS/Reset tuşu.

3 Yorum

 1. Abdullah

  Merhaba;USB yazıcı demişken Edimax 3G-6200n, USB yazıcı desteği sunuyor. Bu sayede ağınıza bağlı kullanıcılar USB yazıcınızı kullanabiliyorlar.Yukarıdaki; açıklamadan aldığım bu özelliği kullanmam için kısa açıklama rica ediyorum.

  Abdullah

  • Tahir Meylani

   Merhaba Abdullah,

   USB yazıcıyı kullanmak için ekstra bir şey yapmana gerek yok. USB yazıcısı modeme bağla ve bir ağ oluştur. Ağ üzerinde USB yazıcıyı otomatik olarak aktif olması gerekiyor. Tıpkı ağ üzerinden yazıcı kullanmak gibi.

Bir cevap yazın