ECS de USB 3.0 ve SATA III Kartları Satacak

Kart ve elektronik aygıt üreticilerinin Intel’in USB 3.0 konusundaki tereddütlerini dikkate almamaları güzel bir durum. Hatırlayacağınız gibi Asus’un US36 adlı kartında hem USB 3.0 hem de SATA III (6 Gbps) bağlantıları var. Buna karşılık ECS isteyen istediğini seçsin diye USB ve SATA’yı ayırarak daha uygun fiyatlı çözümler üretmiş.

ECS USB 3.0 Kart

ECS’nin USB 3.0 kartı NEC µPD720200 denetleyicisini ve SATA III kartı ise Marvell 88SE9123-NAA2 denetleyicisini temel alıyor. ESC USB 3.0 kartının çift çıkışı, SATA III kartının ise sadece bir çıkışı bulunmakta. Bununla beraber kartlarla ilgili önemli bir çekincemiz var. Zira her iki kart da sadece 1x PCI Express hattından faydalanabiliyor. Bu durum bir darboğaz yaratarak kartlardan tam verim almanızı engelleyebilir fakat başlangıç için ekonomik çözümler olacaklarını söyleyebiliriz.

ECS SATA III Kart

ECS bu kartların piyasaya ne zaman çıkacağı konusunda bir bilgi vermedi fakat biz Asus ve Asrock’un çözümleriyle aynı zaman dilimi içerisinde piyasada olacaklarını tahmin ediyoruz.

Bir cevap yazın