EA’den Üç Yeni Soundtrack

EA önümüzdeki günlerde üç yeni oyununun müziklerini internet üzerinden yayınlamayı planlıyor. (elbette parayla :P) Bu isimlerden ilki BioWare’in geliştirdiği ve uzun süredir merakla beklenen uzay operası Mass Effect 2. Avrupa için 29 Ocak’ta raflarda olacak Mass Effect 2’nin soundtrack albümü 18’inde yayınlanacak ve 27 parçadan oluşacak. Mass Effect 2’nin müziklerini daha önce Myth, Jade Empire ve ilk Mass Effect oyunlarından anımsayacağımız Amerikalı müzisyen Jack Wall besteliyor.

EA’in yayınlayacağı bir diğer soundtrack albümü ise Dante’s Inferno’dan. BioShock’un şahane orkestral müziklerinden tanıdığımız Garry Schyman tarafından bestelenen parçalara oyunun çıkış tarihinden bir gün önce, yani 8 Şubat’ta ulaşabileceğiz. Dante’s Inferno albümü 41 parça içerecek ve oyunseverlere 90 dakikalık bir müzik ziyfafeti sunacak.

EA’in yayınlayacağı üçüncü albüm ise DICE’ın bir süredir beklenen çoklu oyuncu odaklı FPS oyunu Battlefield: Bad Company 2 soundtrack’i. Şubat başında yayınlanacak albüm 11 parçadan oluşuyor ve yalnızca 20 dakika uzunluğunda. (oyun bu kadar napsın adamlar)

20 yıl içinde midi müziklerden kocaman bütçeli orkestral parçalara uzanan oyun müzikleri yolculuğu, hiç şüphesiz, oyunların günden güne sinema anlatım tekniklerine bir adım daha yaklaşmasının doğal bir sonucuydu. Ben yine de kendimi, Ennio Morricone’nin İyi, Kötü ve Çirkin’i veya Nino Rota’nın Baba müzikleri yerine, bir oyunun müziklerini satın alırken düşünemiyorum. Bir gün Jack Wall’a veya Garry Schyman’a da sıra gelir belki.

Bir cevap yazın