EA ve Valve Portal 2 İçin Perakende Dağıtım Anlaşması Yaptı

EA Partners, bugün Portal 2’nin perakende kanallarında dağıtımı için Valve ile anlaşma yapıldığını duyurdu.

Spike TV Video Oyun Ödülleri tarafından 2011’in en çok beklenen oyunu olarak nitelenen ve Nisan 2011’de piyasaya çıkacak olan Portal 2 oyunculara yepyeni bulmacalar sunacak, Aperture Laboratuarlarının daha önce görülmemiş test alanlarını gezme imkanı verecek ve orijinal Portal’da oyunculara eşlik eden bilgisayar GLaDOS ile tekrar bir araya gelmelerini sağlayacak.  Oyunun yeni işbirliği modu kendine has bir hikayeye ve karakterlere sahip olacak ve oyuncuların birlikte düşünüp, hareket etmelerini gerektirecek.

 Valve’ın tarihindeki en yenilikçi oyun olacak Portal 2’nin Nisan ayında müthiş bir çıkış kampanyası eşliğinde piyasaya sunulacağının altını çizen Valve  pazarlama sorumlu başkan yardımcısı Doug Lombardi. “Oyunumuzun dağıtımı için Electronic Arts ile birlikte çalışmak ve platform stratejimizi Mac ve PlayStation 3’ü de içine alacak şekilde genişletmekten büyük heyecan duyuyoruz” diye konuştu.

Portal 2, 21 Nisan 2011’de PlayStation 3, Xbox 360, PC ve Mac platformları için raflarda olacak. Ve tabii ki Tom’s Oyun sayfalarında…

Bir cevap yazın