EA: “Respawn’ın Yeni Projesi E3 2010’da Duyurulmayacak”

Peki Jason West ve Vince Zampella’nın sözünü ettikleri büyük duyuru neyin nesi?

Infinity Ward’dan kovulduktan sonra Respawn Entertainment’ı kurarak birçok Infinity Ward çalışanını da işe alan Jason West ve Vince Zampella ikilisi, daha dün Facebook hesaplarından E3 2010’da büyük bir duyuru yapacaklarını açıklamışlardı hatırlarsanız. Son derece doğal bir şekilde bu duyuru, oyun basınında Respawn’ın yeni projesiyle ilişkilendirilmişti. 1 Mayıs’ta işbaşı yapan Respawn, geride kalan bu yaklaşık iki aylık süreci ense yaparak geçirmediyse ellerinde kayda değer bir şeyler olmalıydı en nihayetinde.

Ne var ki West- Zampella ikilisinin yeni partneri EA, E3 2010’da Respawn ile ilgili herhangi bir projenin duyurulmayacağını açıklayarak bir anlamda oyun basınının gazını aldı.

Peki bu adamların dün Facebook’tan açıkladıkları duyuru neyle ilgili? Yoksa West ve Zampella yanlarına yeni çalışanlarını da alıp Activision standını mı basacaklar? Ya da  West ve Zampella’nın elinde, Activision CEO’su Bobby Kotick’a ait olduğu düşünülen bir “kaset” mi var?

Şaka bir yana, EA planda olmayan bir duyuru hazırlamakta olan bu haylaz ikilinin kulağını çekmiş de olabilir. E3 2010’daki gelişmeleri merakla bekleyeceğiz.

Bir cevap yazın