EA PopCap Games’i Satın Aldı

Bejeweled ve Plants vs. Zombies gibi popüler casual oyunların yaratıcısı artık EA çatısı altında.

Casual oyunlar deyince akla gelen ilk geliştirici hiç şüphe yok ki PopCap Games. Peggle, Zuma, Bejeweled, Plants vs. Zombies, AstroPop, Bookworm, Dynomite, Rocket Mania, Mystery P.I ve dahası… Oyunları Facebook’tan Google’a, iPhone’dan Android’e, PC’den konsola dünya çapında 150 milyondan fazla satmış bir geliştiriciden bahsediyoruz. İşte bu yetenekli dostlarımız faaliyetlerine bundan böyle Electronic Arts çatısı altında devam edecek.

EA CEO’su John Riccitiello, EA ve PopCap’in oldukça ilgi çekici bir kombinasyon olduğunun altını çizmiş ve bu işbirliğinden 1 milyar doların üzerinde bir satış hacmi beklentilerinin olduğunu vurguladıktan sonra sözlerine şöyle devam etmiş:

EA’in küresel stüdyo ve yayıncılık ağı, PopCap’in işlerini daha fazla dijital platforma, daha fazla ülkeye ve daha fazla kanala yaymasına yardımcı olacaktır.

PopCap CEO’su David Roberts ise bu ortaklık için neden EA’i seçtiklerini şu sözlerle ifade etmiş:

EA’i seçtik çünkü onlar muhteşem dijital oyunlar yapma konusundaki kültürlerini yeniden tanımladılar. EA ile birlikte çalışarak oyun ve hizmetlerimizi daha büyük ve daha geniş bir kitleye ulaştırabileceğiz.

Anlaşılan önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 534132431242 yeni PopCap oyunu görme imkanı yakalayacağız. Bejeweled: Bad Company? Neden olmasın…

Bir cevap yazın