EA, Mirror’s Edge 2 Projesini İptal Ettiğini Açıkladı

Bir süredir gündemde olan Mirror’s Edge 2’nin iptal edildiği açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde projenin rafa kaldırıldığına dair ortaya çıkan haberlere karşı sessizliğini koruyan EA, bu sessizliğini bugün bozdu.

EA’den yapılan açıklamada, ilk Mirror’s Edge oyunununda yapımcılığını üstlenen DICE Stüdyolarından ufak bir ekibin yürüttüğü Mirror’s Edge 2 projesinin iptal edildiği belirtildi.İptal haberini basına duyuran EA’nin yetkili isimlerinden Patrick Soderlund, DICE’ın kendilerine ufak bir demo gösterdiğini ve kendilerininde bu demoyu beğenmeyerek projeyi iptal etme kararı aldıklarını belirtti.
Mirror's Edge screenshot

Hatırlanacağı üzere 2008 yılının Ocak ayında raflardaki yerini alan Mirror’s Edge, EA’nin beklediği satış rakamlarının çok altında kalmıştı. Oyunculara fps açısıyla Prince of Persia tarzında bir oyun deneyimi sunan Mirror’s Edge, iyi denilebilecek puanlar almasına karşın, satış rakamlarında aynı başarının çok uzağında kalmıştı.

6 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Çok iyi bir oyundu,devamı gelmemesi üzücü.Oyunun az satmasının en büyük sebebi mp olmaması ve yeniden oynanabilirliğinin çok az olmasıydı,EA sağlam bir franchise a dönüşme ihtimali olan oynu öldürdü,tebrik ediyorum

  • OsmanTufan

   Aslında öldürdü diyemeyiz. Sadece şu anki projeyi iptal etti. Eee yani kötü bir oyun çıkacağına iptal olması daha iyi gibi. Bakarsınız bir iki sene sonra çok daha iyi bir Mirror’s Edge oyunuyla karşılaşırız.

   Ayrıca, ilk oyunun satışlarının düşüklüğünün MP olmadığı için olduğuna bende katılıyorum. Günümüz oyuncuları sadece single player modu içeren yapımlara para vermek istemiyor artık.

   • lazboy

    MP birlikte fazladan yük biniyor oyunda daha mp demek bug demek bu yüzden oyunlari render etmek icin daha gec cikariyorlar MP bazi oyunlarda tam bir bas belasi 2 gün mp oynayip 3 gün oynamicaklar icin bosuna MP ekliyorlar

 2. mustafa

  haberi gördüğümde çok üzülmüştüm çok güzel oyundu ikincisini dört gözle beklerken bu haberi gördüm ama OsmanTufan arkaşın yorumu biraz rahatlattı umarım öyledir oyun boşa gitmedin 🙁

Bir cevap yazın