EA CEO’su John Riccitiello: “Call of Duty Yenilmez Değil”

EA Games, 2011 içinde piyasaya sürecekleri sağlam FPS oyunlarından oldukça umutlu.

Kotaku’ya konuşan EA CEO’su John Riccitiello, 2011 yılı içinde piyasaya sürecekleri FPS oyunları ve Call of Duty’nin oyunlarının başarısı hakkında konuştu.

Riccitello, 2010 yılının FPS türünde EA için gayet iyi geçtiğini söylüyor: “Metacritic’e bakarsanız, Call of Duty Black Ops ile Battlefield Bad Company 2’nin ortalama aynı puanlara sahip olduğunu görebilirsiniz.”

Riccitello, DICE’in Frostbite grafik motorunun Call of Duty oyunlarından daha iyi görselliğe sahip olduğunu söylüyor. Medal of Honor tek kişilik senaryosunda kullanılan Unreal 3 motoru ile Call of Duty’i görsel anlamda köşeye sıkıştıramayacağının farkında olan DICE, Battlefield 3’de kullanılacak yeni Frostbite 2 motoru ile görselliğin tavan yapmasını bekliyor.

Riccitello, 2011 yılında piyasaya sürülecek diğer FPS oyunları ile de iddialı. Riccitello, Crysis 2 ve Bulletstorm’un oldukça umutlu olduklarını söylüyor.

Kotaku’nun, eski Infinity Ward çalışanlarının kurduğu Respawn Entertaintment hakkındaki sorusuna Riccitello “oldukça güzel bir şey üzerinde çalışıyorlar” diyerek şimdilik ayrıntıya girmemeyi tercih ediyor.

Riccitello, Call of Duty oyunlarının sonsuza dek lider kalamayacağını söylüyor ve “zamanla liderliği geri alacağız” diyor.

2011 yılı, FPS türünde kaliteli yapımların karşımıza çıkacağı yıl olacak diyebiliriz şimdiden.

5 Yorum

 1. Ziyaretçi

  DICE ve Danger Close FPS yapmasın…

  Respawn’ın oyunu da 2011’de gelmez zaten..

  EA’in tek adam gibi ticari kozu Crysis 2. O da teknoloji demosundan öteye geçerse zil takıp oynamak lazım.

  Bulletstorm ise beyinsiz FPS…

  Bu sözler EA’ye ait olmasaydı daha bir inandırıcı olurdu.

  Bu haberi de siz yapmıştınız sanırım. http://oyun.thgtr.com/haber/genel/electronic-arts-gran-turismo-5i-yeriz

  Kafalar güzel EA’de anlaşılan.

 2. Ziyaretçi

  Üstteki cahil arkadaşım bilmeden konuşmasan.DICE fps yapmasın,oldu canım battlefield’da platform oyunu değil mi?Bulletstorm beyinsiz fps demişsin,cod serisi min. 180iq gerektiyordu oynamak için unutmuşum haklısın.Beyinsiz fps ile saf fps arasındaki farkı öğren önce.Bulletstorm,cod gibi senaryo,aksiyon kastık deyip bin yıllık klişeleri,grafiklerimiz süper diye 2 yıl öncesinin grafiklerini sürecek bir oyun değil,tek amacı eğlendirmek.

Bir cevap yazın