E3 2003’de Oyuna Isınıyoruz

Intro

Her yıl olduğu gibi Electronics Entertainment Expo fuarını tavaf etmemizin zamanı yine geldi. E3, sektörde “Ticaret Fuarı Sezonu” denen zamanın tam ortasına düşüyor. Her standa yerleştirilmiş hoparlörlerden müzik sesleri yükselirken, insanlar oradan oraya koşuşturup PC ve konsol platformlarında yeni çıkacak oyunları kontrol ediyorlar. Sergilenen pek çok oyun var, hepsini görmek veya oynamak için zaman yok.

E3 bir endüstri etkinliği ve ziyaretçilere kapalı. Birinci hedefi, alıcıların bu yılbaşı mevsimi için verecekleri siparişleri verebilmelerini sağlamak. İşin tuhaf yanı, gelecekte çıkacak oyunlara bir göz atmak için bir şekilde fuara sızan kullanıcı sayısının hiç de az olmaması.

THG, oyun dünyası ile ilgili en yeni haberleri verebilmek için E3’e dört kişilik bir editör ordusu ile katılıyor. Ticaret fuarları birer birer ölürken, E3, oyun endüstrisinin en büyük etkinliği olarak ayakta kalmaya devam ediyor. Bugünkü yazımızda, E3’teki standlar arasındaki gezimizden raporlar geçeceğiz. Hafta sonunda ise daha geniş kapsamlı bir rapor sunacağız.

Bir cevap yazın