E3 2003: Biten Günün Hikayesi

E3 2003: Biten Günün Hikayesi

Siz bu satırları okurken E3 çoktan bitmiş ve biz evlerimize gitmiş olacağız. Fuar bir çok yeni şeyle dopdolu idi. Hatta zamanımızın bir kısmını da dar bütçeli standlar dünyasında geçirebildik (ki buraya aynı zamanda Kentia Hal adı veriliyor). Ana girişteki yerlere paraları yetmeyen ufak firmalar bu cep telefonu çekmeyen zindana tıkılmıştı.

E3’teki en sıcak haberlerden biri Sony’nin Playstation 2 modelinin fiyatını 20 dolar daha düşürmüş olmasıydı. Ayrıca tarihinde ilk defa Playstation 2 ve Microsoft Xbox oyunlarının sayısı birbirine bu kadar yaklaştı. Playstation 2 hala biraz önde olabilir, ancak Microsoft’un büyük aşamalar kat etmekte olduğu da açık. Bazı oyunların geliştirilme durumda olması nedeni ile ne kadar yeni oyunun raflarda belirmiş olduğunu tam olarak tahmin etmek mümkün değil ancak bu tatil sezonunda bir çok oyunun pıtrak gibi ortaya dağılacağını açıkça görüyoruz. Xbox cephesinden baktığımızda bu yeni oyunların büyük bir kısmının Xbox Live seçeneğine sahip olacağı görülüyor. Playstation 2 için de genişbant adaptörünü kullanacak bir çok oyun yolda.

2 Yorum

  1. ümit

    fair strike bana göre mükemmele yakın bir simülasyon / oyun. Ancak, benim bir sorunum var. Defined time görevinde, hedeflereden birini bulamıyorum. bonus hedef dahil hepsini bulmama karşın, hedeflerden biri sanki yok oluyor. Defined time kısıtlı zaman demek olduğunu biliyorum. Ama zaman kaybetmemek adına herhangi bir radar algılaması ve yönlendirme yok ortada. yardımcı olabilecek bir arkadaşım var mı acaba?şimdiden teşekkürler..

     

Bir cevap yazın