Dyack: “Natal Bizi Heyecanlandırmıyor”

1996 tarihli Blood Omen: Legacy of Kain ve geçtiğiğimiz yıl raflara çıkan Xbox 360 oyunu Too Human’ın yapımcısı Silicon Knights’ın kurucusu ve CEO’su Denis Dyack, Microsoft’un 2010 yılında oyuncularla buluşturmayı düşündüğü hareket algılama teknolojisi Natal ile ilgili fikirlerini Gamesindustry.biz’le yaptığı söyleşide belirtmiş.

“Her zaman yeni teknolojilerle ilgili olmuşumdur. Fakat ben yazılımın donanım üzerindeki üstünlüğüne inanıyorum. Silicon Knights’ta her zaman birer eğlendirici olarak bu konuda neler yapabileceğimizle ilgililendik. Donanım konusunda başarıya rahatça erişebiliriz. Ancak burada yapmak istediğimiz tam anlamıyla bu değil.

 

Bir çok kişinin Natal için heyecanlandığını biliyoruz ve bunu görmek güzel. Bizim odaklandığımız nokta ise içeriğin ağır bastığı, muhteşem hikayeler anlatan oyunlar yaratmak ve Natal’ın bize daha iyi içerik oluşturmada veya daha muhteşem bir hikaye anlatmada nasıl bir yardım sağlayacağını pek bilmiyorum”

Bu sözlerden Silicon Knights’ın Xbox 360 için geliştirdiği Too Human 2’de Natal kullanmayacağı sonucunu çıkartabiliriz. Ancak işin asıl trajikomik yanı; bu sözlerin geçen senenin en çok hayal kırıklığı yaratan oyunu Too Human’ın çok da üretken olmayan yapımcısı Silicon Knights’ın CEO’sundan geliyor olması. Tamam daha iyi hikayeler anlatmak istiyorsunuz da, biz bugüne kadar sizden böyle bir hareket göremedik. Daha ne kadar daha beklememiz gerekiyor? 😛

Bir cevap yazın