Dünyanın İlk Elektronik Odaklamalı Gözlüğü Satışa Hazır

PixelOptics emPower! Elektronik Odak Ayarlı Gözlük

PixelOptics emPower! Elektronik Odak Ayarlı Gözlük

Lensler ve lazerli ameliyatlar gibi teknolojinin benim gibi gözü bozuk insanlara sunduğu seçenekler sürekli artsa da gözlükler en hızlı ve kolay çözüm olmaya devam ediyor. Tabi teknolojinin ilerlemesi gözlükler için de geçerli. PixelOptics firması otomatik olarak odak değiştirebilen ve sizi aynı anda iki gözlük taşıma zorunluluğundan kurtaran bir teknolojiyi son kullanıcıya sunmaya hazırlanıyor.

Gözlüğün çalışma mantığı şu şekilde: İki katı cam arasında yerleştirilen sıvı kristaller üzerinden akım geçirildiğinde yönelimlerini değiştirerek ışığın kırılma açısını değiştirebiliyorlar. Bu sayede odak uzaklığı istenilen şekilde ayarlanabiliyor. PixelOptics bu teknolojiyi kullanan gözlüklerine emPower! ismini vermiş.

PixelOptics emPower! Elektronik Odak Ayarlı Gözlük

PixelOptics emPower! Elektronik Odak Ayarlı Gözlük

Herhangi bir hareket edene parça olmadan (tabi kristallerin yön değiştirmesini saymazsak) gerçekleşen bu süreç göz açıp kapamak kadar kısa sürüyor. Elektronik olarak kontrol edilebiliyor olmasıysa işleri oldukça kolaylaştırıyor. İsterseniz elle gözlüğün kollarından birisine dokunarak odağı değiştirebildiğiniz gibi ürünün içine yerleştirilen ivmeölçer sayesinde bir şey okumak için başınızı öne eğdiğinizi gözlük kendisi anlayarak otomatikman odağı değiştirebiliyor.

Tabi gözlüğün elektronik olması arada bir şarj edilmesini de gerektiriyor. Gözlüğe tümleşik olarak gelen piller iki – üç gün gibi oldukça uzun süre dayanabiliyor ve şarj sehpasına koyduğunuzda iki saat gibi kısa bir süre içerisinde tamamen dolabiliyor.

PixelOptics, emPower! marka gözlüklerini bu yıl içinde 36 farklı modelle satışa çıkarmayı planlıyor. Gözlüklerin fiyatınınsa 1000 $ ile 1200 $ arasında değişmesi bekleniyor.


3 Yorum

Bir cevap yazın