Dünyanın İlk Doğada Çözünür Faresi Fujitsu’dan

Dünyanın önde gelen bilişim firmalarından Fujitsu bir ilke imza atarak ilk defa doğada yüzde yüz çözünebilir fare üretti.

Bildiğiniz gibi teknolojinin baş döndürücü gelişim süreci doğayı olumsuz olarak etkiliyor. Özellikle yüksek teknolojiye sahip bileşenlerin üretimin sürecinde doğaya verilen zararın ciddi boyutlara ulaşabildiğini biliyoruz. Ama alternatifler üretim teknolojileri ile doğaya olan zararımızı minumum düzeye çekebiliriz. Çevreye olan saygının önemini yeni yeni farkeden bilişim firmaları alternatif çözümler için yoğun bir çaba içerisindeler.

Fujitsu M440 Eco

Fujitsu M440 Eco

Fujitsu, dünyanın ilk doğada çözünebilir faresini geliştirerek doğaya olan saygısını ve daha çevreci üretim teknolojileri konusunda geldiği noktayı kanıtlıyor bizlere. İşte yüzde yüz geri dönüşebilir olma özelliğine sahip olan Fujitsu M440 ECO Fare, plastiğe alternatif olan, çevre dostu ARBOFORM ve BIOGRADE malzemeleri kullanılarak üretiliyor.

Daha önce de yine aynı çevre dostu malzemeler ile % 45’ini yenilenebilir malzemelerin oluşturduğu KBPC PX ECO klavyesini piyasaya süren Fujitsu, bu konuda öncü olmaya devam edecek gibi.

Bir cevap yazın