Dünyanın En İnce Taşınabilir Sabit Diski Seagate GoFlex Slim Satışa Sunuldu: Fiyat ve Teknik Özellikler

Ocak ayında Las Vegas’ta gerçekleştirilen CES2011 fuarında tanıtılan, Seagate’in GoFlex serisinin son en son üyesi Slim satışa sunuldu.

Seagate’in başkan yardımcısı Patrick Connoly “kişisel dijital içeriğin giderek daha çok büyümesi,
daha mobil hale gelen yaşam tarzlarımız ve tablet cep telefonu gibi mobil aygıtların daha da yaygınlaşması daha ince ve daha taşınabilir olan depolama çözümlerine yönelik talep oluşturuyor” diyor.

Seagate, işte bu amaçla dünyanın en ince taşınabilir sabit diskini satışa sundu. Yeni 2.5″ boyutundaki Seagate GoFlex Slim sadece 9 mm kalınlığında ve 160 gram. Ufak boyutuna rağmen dakikada 7200 RPM devir hızına sahip Slim, 320 GB depolama kapasitesi sunuyor.

Seagate GoFlex Slim Dünyanın En İnce Taşınabilir Diski

Hafif ve hızlı olmasının yanında GoFlex Slim, USB 3.0 özelliği ile verilerinizi hızlıca kopyalayabilmenize imkan sağlıyor.

Dosya yedekleme ve veri güvenliği için dosya şifreleme yazılımları da GoFlex Slim ile kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor.

Seagate GoFlex Slim yurtdışında 99 dolar fiyat etiketiyle satışa sunuldu. GoFlex Slim henüz Türkiye’de satışa sunulmadı, ama Türkiye fiyatının da aşağı yukarı ne olacağını kestirmek mümkün.

Seagate GoFlex Slim

Seagate GoFlex Slim USB 3.0

Bir cevap yazın