Dünya Genelinden Oyunbazlar Şangay ACON4 LAN Çılgınlığı İçin Tetik Çektiler

Dünya Genelinden Oyunbazlar Şangay ACON4 LAN Çılgınlığı İçin Tetik Çektiler

Toplam 20 ülkenin 50 noktasında düzenlenen LAN olaylarında, oyunbazlar en büyük karşılaşma için tetik çektiler. Çoğunluğunun çağırılmasına rağmen Haziran ayında Şangay’da yapılacak ACON4 Dünya Finalleri’nde, sadece dünya çapındaki seçmeleri kazanan en iyiler yarışacak.

Dünyanın en canlı şehirlerinden birinde dünya şampiyonası için tetik çekmenin yanı sıra, 50 seçme turunun birincilerinin tüm yolculuk harcamaları karşılanıyor, ceplerine de ek 2000 USD para konuyor ki gerçek yıkıma katılabilsinler. Elbette çatışmaların bir nedeni de ABIT, ATI, Kia Motors, Intel, Kingston, Viewsonic ve Western Digital gibi destekçilerin dağıttığı ödüller.

Umutlular ordusu dünya geneline yayılmış oyun merkezlerinde kapışırken, ortak noktalarını bilindik RTS (gerçek zamanlı strateji) eseri Warcraft III’ten seçilmiş Azeroth savaş alanı oluşturuyor.

THG, LAN cinneti geçirenlerin nabzını tutabilmek için dünya genelindeki seçmelere editörlerini gönderdi.

Kuzey Amerika’da yapılan altı olaydan London (İngiltere değil), Ontario’da ve Garden, California’da yapılan ikisine katıldık. Dünyanın diğer yerlerinde yapılan seçmeleri izlemek istediyseniz ve fırsatınız olmadıysa, ya da gittiniz ve üzerine yazılanları tekrar okumak istiyorsanız, THG’nin Avrupaya’da elini attığını söyleyelim. Yeni günlerde gelecek yazılarımızı bekleyin.

Bir cevap yazın