Dungeon Siege 3 Su Yüzüne Çıkıyor

Gas Powered Games’in iki oyun boyunca başarıyla devam ettirdiği Dungeon Siege serisi, üçüncü oyunla Obsidian’ın ellerinde…

Rol yapma öğelerinden ziyade sağlam bir taktik anlayış gerektiren combat sistemiyle övgü toplamış Dungeon Siege serisinin üçüncü bir oyunla devam edeceğini yıllar önce duyar gibi olmuştuk. Ancak uzun bir süre ses soluk çıkmamıştı ne olup bittiğiyle illgili. Tabii bunda Uwe Boll’un üç sene önce çektiği rezalet Dungeon Siege filminin de payı vardı aslında. Neyse ki projenin üzerindeki kara bulut dağılmışa benziyor. Zira yeni Dungeon Siege oyunu Obsidian tarafından geliştirilmeye başlanmış bile.

Elbette geliştirici değişikliğinin asıl nedeni oyunun yayınlanma haklarının da Square Enix tarafından alınmış olması. Yani Dungeon Siege 3, bir Microsoft oyunu olmayacak (budur!). Yine de kulağımıza gelen haberler, oyunun orijinal geliştiricisi Gas Powered Games’ten tasarımcı Chris Taylor’ın da projeye yardım edeceği yönünde.

Dungeon Siege 3’ten gelen bir başka güzel haberse, oyunun seride ilk defa co-op olarak da oynanabilecek olması.

Bu yeni Dungeon Siege oyununun, rol yapma oyuncularını sevindirecek yanıysa oyuna entegre edilecek “morality” (ahlak) sistemi. Bu da demek oluyor ki oyuncular, hikaye boyunca bazı ağır tercihler yapmak durumunda kalacak. Eh, en nihayetinde projenin arkasındaki isim Obsidian ve Square Enix… Bütün bunlarla birlikte karakter geliştirme ve combat sisteminin de en az serinin önceki oyunları kadar derin olacağını düşünebiliriz.

E3 2010, Dungeon Siege 3 için daha detaylı bilgilere gebe olabilir. Ne var ki oyunun çıkış tarihi en iyi ihtimalle 2011 olacak.

1 Yorum

Bir cevap yazın