Duke Nukem Forever Demosunu Oynamak İster miydiniz?

O zaman pamuk eller cebe…

Duke Nukem Forever’in geliştirilme süreci, oyun endüstrisinin en büyük şakası ve en büyük üç kağıtlarından biridir.

“Ha çıktı; ha çıkıyor”… “İki vakte kadar”… “Yarın, belki yarından da yakın”… “Bak işte ekran görüntüleri”… “Alın size ortaya karışık yeni bir video”… “Yeni oyun motoruna da geçtik, artık bizi kimse tutamaz”… “Eşek sudan gelinceye kadar”…

Duke Nukem Forever çıkış tarihi ve geliştirilme süreci ile ilgili o kadar çok şey duyduk ki, artık neye inanacağımızı, neye inanmayacağımızı bile kestiremez olduk.

Ama bu sefer, galiba bu sefer işler yolunda. Çünkü Duke Nukem Forever’ı bir yılan hikayesi haline getiren 3D Realms artık bu projede görev almıyor. Duke Nukem Forever projesini Borderlands,  Brothers in Arms gibi önemli oyunların geliştiricisi Gearbox üstlendi (sürecin ayrıntılarını merak edenleri buraya alalım). Ve, öğrendiğimize göre, firma uzun bir süredir Duke Nukem Forever’ı geliştirmek için sessiz sedasız bir şekilde çalışıyormuş.

Duke Nukem

Gearbox, Duke Nukem Forever projesini altında kalkabilir mi, emin değilim ama vasat da olsa kötü de olsa artık bu hikayenin bir şekilde sonlanmasını gerekiyor.

Eminim hala aranızda Duke Nukem Forever’ın geliştirildiğine inanmayan ve “bilgisayarıma yükleyip çalıştığını görmem lazım” diyen birçok kişi vardır. Eğer sizde bu kulübe üyeyseniz, size güzel ama elinizi cebinize götürmeniz gereken bir haberim var.

Gearbox, “tavşan kovalamaca” oyunu Borderlands için şimdiye kadar hazırladığı tüm DLC’leri de içeren bir Borderlands Game of The Year Edition sürümü hazırlıyor. 12 Ekim’de Playstation 3 ve Xbox 360 için 59.99, PC içinse 49.99 Dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek Borderlands Game of The Year Edition paketini satın alan herkes, Duke Nukem Forever için yayınlanacak demoya önceden erişim hakkına sahip olacak.

Ama Gearbox, Duke Nukem Forever demosu için henüz bir tarih vermekten kaçınıyor. Sadece demoyu ilk sizin oynayacağınızı garanti ediyor.

Umarım, yine biri bize kötü bir şaka yapmıyordur.

1 Yorum

Bir cevap yazın