Driver San Francisco E3 Oynanış ve Sinematik Videoları: Driver Özüne Dönüyor

Ubisoft E3 fuarında yeni Driver oyununu görücüye çıkardı; heyecanlanmamız için bir neden yok.

Bildiğiniz gibi Ubisoft, bir süre önce artık dibe vuran Driver oyunun isim haklarını satın almıştı. Tabi ki Ubisoft’un CEO’su Yves Guillemot “yeter artık başka bir Driver oyunu görmeye midem dayanamaz, alın şu oyunun isim haklarını da kurtulalım” diye bu kadar parayı saymadı. Ubisoft, belki Driver oyunlarını ben adam ederim diyerek bu işe soyundu.

Ubisoft’un yeni Driver oyununu tasarlarken oyunun köklerine geri döndüğünü görüyoruz. Zira ilk oyunun kahramanı John Tanner ve Tanner’ın düşmanı Charles Jericho Driver San Fransico’da bizlerle beraber olacak. İlk Driver oyununu oynama şansı bulan okuyucularımız, ilk oyunun da San Francisco şehrinde geçtiğini hemen hatırlayacaklardır.

Fakat Ubisoft, tamamen yeniden yapım bir Driver oyunu sunmuyor bizlere. Seriye eklenmiş yeni oyun dinamikleri de var. Bu oyun dinamiklerinden en ilginci ise “Shift”. “Shift” ile kaza yaptığımız zaman ya da kullandığımız arabadan sıkıldığımız zaman o an trafikte seyreden araçlardan birine direk geçiş yapabiliyoruz. Tabi bu hakkımız sınırsız değil, tekrar Shift yapabilmek için Shift barımızın dolmasını beklememiz gerekiyor.

Driver San Francisco’nun asıl yere vurduğu noktalar ise, oyunun yetersiz grafikleri ve sönük şehir atmosferi. Evet, Ubisoft henüz oyunun çıkış tarihini bile açıklamadı. Grafik gibi teknik özellikler oyunun çıkışıana yakın biraz daha iyileştirebilir fakat şu ana kadar yeni Driver oyunundan edindiğimiz izlenim için çok da olumlu konuşamıyoruz.

Neyse… Bu kadar laf salatası yeter. En iyisi Ubisoft’un tanıtımını izleyin ve Driver San Francisco hakkında siz karar verin. Aşağıda linkini bulabileceğiniz ilk video, oyun için yayınlanan sinematik. İkinci video da ise E3 fuarında gösterilen Driver San Francisco’nun oynanış görüntülerini bulabilirsiniz. İyi seyirler.

2 Yorum

Bir cevap yazın