Driver: San Francisco Çıkış Tarihi Belli Oldu

İki de yeni video var

Sizi bilmem ama Driver: Parallel Lines gibi berbat bir oyunun ardından serinin artık tamamen bittiğine inanmaya başlamıştım. Bu yüzden Ubisoft’un serinin yaratıcısı Reflections’ı satın alarak geçtiğimiz Haziran ayında da zaten 5 yıldır garip bir yapım aşamasında olduğu bilinen Driver: San Francisco’yu bir kez daha duyurması beni pek heyecanlandırmamıştı açıkçası. Aslına bakarsanız E3 2010’da gösterilen videolar fena sayılmazdı. Lakin aynı fikirleri makyajlaıp makyajlayıp önümüze koyma konusunda çığırlar açan Ubisoft’un Driver serisine nasıl bir katkı yapacağı tam bir soru işaretiydi. Ubisoft da bunu pek çözememiş olacak ki; ilk olarak Noel döneminde raflarda olacağını açıkladığı oyunu geçtiğimiz Kasım ayında bir takım bahaneler uydurarak 2011’e erteleyecekti.

O günden bu yana da Driver: San Francisco hakkında pek bir şey duymadık. Tam böyle bir oyunun varlığını unutmaya başlamıştık ki Ubisoft’tan beklenen açıklama geldi: Driver: San Francisco Avrupa’da 2 Eylül’de raflarda olacak.

Driver: San Francisco, bizleri Miami’de başiayıp İstanbul’da şiddetli bir çatışma ile son bulan Driv3r’ın altı ay sonrasına götürüyor. Tanner ve Jericho’nun bu çatışmada aldıkları yaralar iyileşmiş ve Jericho hastaneden kaçarak San Francisco’ya gelmiştir. John Tanner da her zaman olduğu gibi peşindedir. Ancak ikilinin Golden Gate Köprüsü’ndeki karşılaşması trajik bir kaza ile sona erer. Tanner komaya girer ve bizler de onun komadayken kafasından geçenleri oynamak için Driver: San Francisco’yu satın alırız. Hem de bir arabadan diğerine ışınlanmamızı sağlayan oldukça “yaratıcı” insan üstü bir gücü kullanmak için. Evet, Ubisoft seriye gerçekten bir şeyler katmış. Ama ne olduğunu söylemeyeceğim. 🙂

Bir cevap yazın