Dragon Age: Origins İçin İlk DLC Hazır

Rol yapma oyunlarının şampiyonu BioWare’in merakla beklenen yeni rol yapma oyunu Dragon Age: Origins için karakter yaratma arabiriminin PC kullanıcıları için 13 Kasım’da yayımlanacağının duyurulmasının hemen ardından güzel haberler gelmeye devam ediyor.

Hatırlayacağınız gibi firma bir önceki oyunu Mass Effect için çıkaracağını duyurduğu indirilebilir içeriği (DLC) oldukça geç çıkarmış ve kısa süre sonra da yeni Mass Effect oyununu duyurmuştu. Görünen o ki, bu sefer BioWare hayranları fazla beklemeyecekler. Hatta hiç beklemeyecekler.

Dragon Age: Origins Conceptart 2

Dün akşam saatlerinde BioWare cephesinden gelen bir açıklama Dragon Age: Origins’in daha ilk günden ilk indirilebilir içeriğiyle tanışacağını müjdeledi. The Warden’s Keep adını taşıyan bu içerik; oyuna altı adet yeni yetenek, pırıl pırıl silahlar ve bir dizi kıpır kıpır zindan görevi getirecek.

İşin kötü tarafı ise oyunla beraber 3 Kasıım’da yayımlanacak bu içeriğin beleş olmaması. Xbox 360 sahipleri 560 Microsoft puanı karşılığında (7 dolar) bu eklentiyi indirebilecekler. PC kullanıcıları ise ne yazık ki 30 dolar ödemek zorundalar. Tabi ki şaka. PC sahipleri için de fiyat 7 dolar. PS3 sahipleri ise yine aynı fiyata; ancak Kasım ayının ilerleyen günlerinde bu içerikle haşır neşir olabilecekler. 

BioWare’in Dragon Age için daha önceden duyurduğu iki adet indirilebilir içeriğin de yine oyunla aynı anda çıkacağı açıklandı. Bunlardan ilki oyunda farklı hikaye seçenekleri de açacak bir Stone Golem’in grubumuza eklenmesi olacak. Diğeri ise Mass Effect 2’de de kullanabileceimiz Blood Armor.

Rol yapma oyuncularının özlediği Baldur’s Gate deneyimini Mass Effect vari sinematik bir hikaye anlatımıyla birleştirecek Dragon Age: Origins bütün platformlar için 3 Kasım günü raflarda olacak.

Bir cevap yazın