Dragon Age: Origins Awakening’ten Yeni Detaylar

Son yılların en iyi rol yapma oyunu Dragon Age: Origins’e bir genişleme paketinin yolda olduğu haberini sizlerle paylaşmış, yayınlanan videoyu da sitemizde sizlere sunmuştuk.

Bugün ise BioWare’den Fernando Melo, Awakening ismini taşıyacak bu ek paket hakkında merak edilen detayları oyun dünyasıyla paylaştı.

Öncelikle oyunla ilgili bildiklerimizi bir gözden geçirelim. Awakening, orijinal hikayeyi kaldığı yerden devralacak ve yeni bir darkspawn dalgasına odaklanacak. Kendine has (origin) hikayesiyle yeni bir sınıf ve doğal olarak yeni eşyalar, yeni bölgeler ve kafaları uçmaya hazır yeni düşmanlar da Awakening’te bizi bekliyor olacak. Oyun bu denli genişleyecek olunca, seviye sınırının da aynı kalması beklenemez tabi.

Fernando Melo ise yeni bilgilerle merak edilen noktaları biraz daha aydınlatmış. Öncelikle oyunda karakter aktarma seçeneği bulunacak, ancak orijinal hikayeyi hiç oynamadıysanız da oyun oluşturacağınız yeni karakteri 17-20 seviyeleri arasında bir yerden başlatacak. Ayrıca bay Melo seviye sınırı hakkında tam bir karara varmadıklarının altını çizerken, muhtemelen 35-40 arasında bir şeyler olacağını belirtmeyi de ihmal etmemiş.

Dragon Age Awakening SS

Bay Melo’nun bizlerle paylaştığı diğer bir güzel bilgi ise partimize katılacak yeni karakterlerin de olacağı. Tabi bununla beraber biraz daha geliştirilmiş diyalog opsiyonları ve daha fazla mikro yönetim seçeneği de bizleri bekliyor olacak. Ayrıca orijinal hikayede verdiğimiz birçok kararın sonuçlarını Awakening’te görebileceğiz. Bunun yanında orijinal hikayeyi oynamadıysanız ve önce Awakening’i oynamayı tercih ederseniz, bu hikayede verdiğiniz kararların aynı şekilde orijinal hikayeyi etkilediğine şahit olacaksınız.

Awakening’te “yetenek puanlarını yeniden dağıtabilme” (re-spec) özelliği de olacak. Tabi bu daha çok orijinal oyundan karakter aktaracaklar için güzel bir haber.

Ağırlıklı olarak Ferelden’in kuzey doğusundaki sahil şehri Amaranthine çevresinde geçecek ve Dragon Age hikayesine 15 saatlik bir oyun süresi katacak. Awakening ek paketine Mart ayında kavuşacağız. Paketin satış fiyatı 40 dolar olarak belirlenmiş. Buraya tıklayarak ön sipariş vermeniz mümkün.

Bu arada, daha önce 5 Ocak’ta çıkacağı duyurulan Return to Ostagar indirilebilir içeriğinin (DLC), Dragon Age resmi forumlarında yapılan bir duyuruyla ertelendiğini belirtelim. Tabi bu erteleme haberine gelen tepkilerin pek de yumuşak olmadığını tahmin ediyorsunuzdur.

2 Yorum

Bir cevap yazın