Dragon Age Mass Effect 2’den İki Kat Fazla Diyalog İçeriyor

Sadece geçtiğimiz yılın en iyi rol yapma oyunu değil, aynı zamanda yılın en iyi oyunlarından biriydi Dragon Age: Origins. Elbette bunu destansı hikayesi yanında klasik rol yapma öğelerine ve bir adım daha ileri götürdüğü şahane diyalog ağacına borçluydu büyük oranda.

BioWare’in bir başka rol yapma oyunu Mass Effect’in devam oyununun eli kulağındayken BioWare’den Dr. Greg Zeschuk, sık sık karşı karşıya getirilen bu iki oyunun arasındaki temel farkı oyunseverlerle paylaştı.

Dragon Age Origins SS

Bay Zeschuk, Mass Effect’in daha sinematik olan konseptine karşılık Dragon Age: Origins’in Mass Effect 2’den iki kat daha fazla diyalog ve diyalog seçeneği içerdiğini vurguluyor. Neden bu kadar çok? Bunun nedeni de elbette Dragon Age’in rol yapma sisteminden ileri geliyor. Oluşturduğumuz karakterin ırkından, sınıfına ve oyun içinde yaptığı seçimlere kadar birçok diyalog opsiyonu değişikliğe uğruyor ve bu Mass Effect 2’de karşımıza çıkabileceğinden çok daha fazla ve daha derin.

BioWare yine de Mass Effect 2’nin bugüne kadar yaptıkları en iyi oyun olacağını söylemekten geri kalmıyor. Her bir oyununu bir öncekinden daha üst noktaya taşımayı seven bir oyun geliştiricisi için bundan güzel bir iddia düşünülemez zaten. Mass Effect 2’nin hayatımıza girmesini dört gözle bekliyoruz.

Bir cevap yazın