Dragon Age Çizgi Romanı Nisan’a Ertelendi

Bazı oyunlar, “yalnızca bir oyun” olmaktan ileri gidebilir. Kimisi Tombiş Reydır gibi beyazperde macerasına atılır, kimisi Total War gibi bir yaşam tarzı haline gelir ve size paşa kıyafeti bile giydirebilir. Bazı oyunlar da maceralarına edebiyat alanında devam eder. Buna verebileceğimiz en güncel örnek, gerek kitap serisiyle gerekse çizgi romanıyla hatırı sayılacak bir başarı elden eden Mass Effect. Her ne kadar bu eserleri ülkemizdeki raflarda yakın bir zamanda göremeyecek de olsak…

Geçtiğimiz aylarda Dragon Age’in de bu modaya uyacağı; roman ve çizgi roman serisi olarak raflarda boy göstereceği duyurulmuştu hatırlarsanız.

Oyundaki olayların öncesini anlatacak The Stolen Throne isimli romanı, daha önce de BioWare ile Neverwinter Nights ve Baldur’s Gate 2 gibi projelerde birlikte çalışmış David Gaidler yazıyor ve romanın önümüzdeki ay raflarda olması bekleniyor.

Dragon Age Çizgi Roman

Üçüncünün Oyunu adlı muhteşem kitabıyla tanıdığımız Nebula ve Hugo ödüllü usta yazar Orson Scott Card’ın kaleme aldığı Dragon Age çizgi romanının da tıpkı The Stolen Throne gibi Mart ayında raflarda olacağı açıklanmıştı. Ancak bugün yapılan bir açıklamayla bu çıkış tarihi Nisan ayına ertelendi. Çizgi romanın ikinci sayısını ise Haziran ayında bekleyebiliriz.

İçinde oldukça yoğun cinsellik öğelerinin de bulunması beklenen çizgi romandaki olaylar, daha çok, Templar’ların kurallarına karşı gelen Circle of Magi’nin asi büyücülerinin etrafında şekilleniyor. Dragon Age: Origins’i oynadıysanız muhtemelen bu konu oldukça ilginizi çekecektir, zira oyunun hikaye çizgisi bu olaylardan oldukça yoğun bir biçimde etkilenmişti.

Yine de bütün bunları Türkçe olarak okumak için babayiğit bir basımevinin devreye girmesi gerekiyor. Gençlerinin büyük bir kısmının Fotomaç okuyarak Kewell’ın sakatlık durumunu takip ettiği bir ülkede ise fazla umut olduğunu söyleyemem.

1 Yorum

Bir cevap yazın