Dragon Age Anime Oluyor

2009’un en iyi RPG’si, kitap ve çizgi romandan sonra anime pazarına da göz dikti.

Mass Effect ve Dragon Age, muhteşem birer oyun olmanın ötesine geçip başarılı birer kitap ve çizgi roman serisi oldular aynı zamanda. Hatta Mass Effect’in film hakları, Watchmen ve Kara Şovalye gibi dev yapımlarda imzası bulunan Hollywood şirketi Legendary Pictures tarafından satın alındı hatırlarsanız.

Aslına bakacak olursanız bu, BioWare‘in uzun yıllar süren itinalı çalışmalarının bir sonucuydu. En nihayetinde gerek Dragon Age gerekse Mass Effect, “sadece birer oyun” olmak için tasarlanmamışlardı. Hatta belki de BioWare, Forgotten Realms’ın en popüler serisi olan Baldur’s Gate’i 12 yıl önce oyun dünyasına taşırken planlamıştı bütün bunları.

Dün ortaya çıkan gelişmelerse; BioWare‘in, yarattığı IP’leri (marka) farklı kulvarlarda kullanma politikasının yeni bir örneğini sundu bizlere. Zira Kanadalı dostlarımız, Japon animelerinin Kuzey Amerika’daki en büyük dağıtımcısı olan FUNimation’la bir Dragon Age animesi için anlaştığını duyurdu.

Yapımına Mayıs ayında başlanan projenin başındaysa, BioWare‘den Mark Darrah ve Mike Laidlaw ile FUNimation’dan Gen Fukunaga ve Chris Moujaes var. Bu proje, Chris Moujaes’in yönetmenliğini yaptığı FUNimation bünyesindeki Original Entertainment takımının da ilk büyük yapımı olacak.

Henüz hikayesi hakkında net bir açıklama yapılmamış olsa da Dragon Age animesinin 2011’de yalnızca DVD formatında satışa sunulacağı kesinleşmiş durumda.

Oyundaki hikayenin öncesini anlatan iki kitabın (The Stolen Throne ve The Calling) yanı sıra, Circle of Magi’nin çevresinde şekillenen ve içinde yoğun cinsellik öğeleri de bulunan bir dizi çizgi romana sahip Dragon Age evreni, bu yeni animeyle hiç şüphe yok ki çok daha çekici hale gelecek. BioWare ve FUNimation’ın karşılıklı yaptıkları açıklamalar da bu yorumumuzu doğrular nitelikte. Dileğimiz animenin yapımında “yetişkinlere özel” içeriklerin de yoğun bir biçimde kullanılması. Elimize yeni bilgiler ulaştıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın