Dragon Age 3’ten Çarpıcı Detaylar

Resmi duyuru henüz gelmemiş olsa da BioWare Dragon Age 3’ten çarpıcı detaylar açıklamayı ihmal etmiyor: Dragon Age 3, Origins’e benzeyecek!

BioWare ve EA, henüz sıradaki Dragon Age oyununu duyurmamış olabilir; ancak görünüşe bakılırsa bu BioWare’in Dragon Age 3’ten çarpıcı detaylar açıklaması için bir engel değil. Stüdyonun patronu Dr. Ray Muzyka, hem verdiği röportajlarda hem de PAX Prime 2011’de Dragon Age 3’ten bir çok önemli detayı gün ışığına çıkardı.

Dragon Age II gibi dev bir düş kırıklığının ardından, Dr. Muzyka’nın “Dragon Age 3 daha çok ilk oyun Dragon Age: Origins’e benzeyecek” sözleri rol yapma oyunu hayranlarını sevindirebilir mesela. Ancak dahası da var.

 • Dragon Age 3, templar’lar ile büyücüler arasındaki savaşa odaklanacak ve Orlais’den Tevinter’e kadar birçok yer gezerek çatışmaları sakinleştirmeye (ya da belki ateşlemeye) çalışacağız.
 • İlk oyundaki Warden’ın hikayesi sona ermiş görünüyor. Zira Muzyka, Hawke hakkında anlatacak daha çok şey olduğunu gizlemiyor. Bununla birlikte Hawke ve ilk oyundaki karakterimiz üçüncü oyunda karşılaşabilir. Ancak oyunun yazarı David Gaider, tamamen yeni bir ana karakterin de olabileceğini belirtiyor.
 • Co-op desteği olabilir; ancak henüz karar verilmiş değil (Baldur’s Gate günlerini hatırlayınca ağzım sulanmıyor değil).
 • Grup arkadaşları, Dragon Age 2’deki gibi kendilerine özel zırhlar kullanmaya devam edecekler. Ancak karakterlerin görünüşleri zaman içinde değişecek.
 • Çatışma mekanikleri ise hazırlık, takım oyunu ve pozisyon alma etrafında şekillenecek. Düğme parçalama yerine grubumuzu savaşa hazırlamak önemli rol oynayacak.
 • Firma Dragon Age 2’ye gelen tepkileri iyi değerlendirmiş ve Dragon Age 3 için bunları kesinlikle dikkate alacaklarını belirtiyorlar. Ancak Dragon Age 2’de yer alan bazı yenilikler tamamen terk edilmeyecek.

BioWare, Dragon Age II için yeni indirilebilir içeriklerin geleceğini de belirtiyor. Daha fazla Varric, daha fazla Leliana ve Flemeth… Ayrıca Morrigan’ın da geri dönebileceği belirtiliyor.

Bekleyip göreceğiz.

5 Yorum

  • gouranga

   Benim da2 de hissettiğim şey bitmemiş bir oyun olduğuydu. Yıllar içinde birbirinin aynı yerlere güya farklı yerlermiş gibi gitmek sıkıcıydı. Resmen çakallık yapılmıştı, üçte biri yapılmış oyunu üçle çarpıp önümüze koydular.

   Mass Effect 1’de de aynı şey vardı ama bu kadar gözüme batmamıştı nedense.

 1. dogan

  aynen,oyunu bitirenlerin sayisi yarida birakanlardan cok daha azdir.bende baya ilerledim hic zevk almadan.cok sikiciydi bi kere bile olmemem de cok ilgincti.mal gibi yapmslar.mekanlar samimi degl.nerde originsteki kardeslik ask
  muhabbet.muzikler bile dandik.umarim 3 normale doner.ilk oyundaki karakterler olsun.ayni gazi versinler.bioware bi havalarda mass effectinde sonda icine ettiler.

 2. ugur

  zevk meselesi bence 1. oyuna göre 2nin konusu bayat olabilir ama dinamikleri çok daha iyiydi bence 2 den çok fazla şey beklemiş beğenmeyenler beklentisiz oynayanlar için çok güzel bence

Bir cevap yazın