Dragon Age 2 İlk Videosuyla Karşımızda

BioWare’in merakla beklenen son bombasından ilk video nihayet yayınlandı.

BioWare, Dragon Age 2’yle ilgili ilk detayları Temmuz ayının başında oyun dünyasıyla paylaşmıştı hatırlarsanız. Ne var ki bu duyuru, pek çok geleneksel RPG oyuncusunu memnun etmedi. Zira BioWare, Dragon Age 2’yi tıpkı Mass Effect’te olduğu gibi ismi olan bir kahramanın etrafında şekillendirecek ve bu da yetmezmiş gibi uzun diyalog seçeneklerini Mass Effect’in diyalog tekerleğiyle değiştirecekti. Hepsi bir yana, geçtiğimiz haftalarda ortaya atılan ve daha sonra başarısız bir çeviri ürünü olduğu anlaşılan “taktik oynanış ve mod desteği” sorunsalı, arkaik RPG’cileri neredeyse müzelerinden çıkıp kazan kaldırmaya itecekti.

Neyse ki şimdilik bütün bu tartışmalar geride kalmış gibi görünüyor. Lakin BioWare, Temmuz ayında söz verdiği gibi Dragon Age 2’den ilk videoyu oyun dünyasıyla paylaştı ve açıkçası bu, BioWare’den beklediğimiz kalitede ağızları açık bırakacak cinsten bir video… Evet dostlarım, nihayet Hawke ile tanışıyoruz…

4 Yorum

  1. Mert

    ilk dragon age ,Baldurs Gate veya Neverwinter serilerinin ruhunu , zevkini tatmış olan oyuncu kardeşlerimin efendim bu ekşın olmuş yok mortal kombata dönmüş yok tekerlek girmiş diyaloglara gibi ufak sorunları dert ediceğini hiç zannetmiyorum ( tabiki dert eden olabilir… şifalar!) kim efendim morrowinddi gothic içün rpg değil zevk alamadım diyebilirki..veya demons soul … (alamayan olabilir tabi:) ekşın dan korkmam izometrikten de vazgeçmem arkadaş :))

Bir cevap yazın