Dosya Eşitleme (Sync) Yazılımlarıyla Eşitlenin

GoodSync

GoodSync sürüm 7.1 sisteminizi yeniden başlatmadan kolayca kurabileceğiniz küçük boyutlu (2.1 MB) bir program. Eşitleme işlemleri sol klasör (source – kaynak) ve sağ klasör (target – hedef) yaklaşımıyla gerçekleştiriliyor. Bu yaklaşım burada bahsedeceğimiz çoğu program için de geçerli.

GoodSync: Eşitleme ekranı

GoodSync: Eşitleme ekranı

Sol/sağ mantığıyla eşitleme gerçekleştiren GoodSync, ekranda hangi dosyaların eşitlendiğini ve eşitleme sürecini bir çubuk yardımıyla gösteriyor.

Eşitleme hedefleri için GoodSync’in çok güzel özellikler var. Gerek bir USB bellek gerekse de ağ üzerindeki paylaşım bir depolama aygıtı olsun dosyaları eşitleme imkanınız bulunuyor. Hatta SSH, FTP ve web tabanlı eşitleme yapmanız da mümkün.

GoodSync aynı anda birden fazla konumdan eşitleme yapma olanağını da beraberinde getirmekte.

Öğeler eşitlenmeye başladığında karşınıza gelen seçenekler GoodSync’e bizden fazladan puan kazandırıyor. Örneğin bilgisayarınıza bir USB bellek takıldığı anda kendiliğinden eşitleme işlemini başlatabiliyorsunuz. Sıklığı dakikada bir keze kadar değiştirebileceğiniz zaman dilimlerinde periyodik eşitleme sağlayabiliyorsunuz. Yazı işleriyle uğraşan birisi için çok kullanışlı.

GoodSync: Seçenekler

GoodSync: Seçenekler

GoodSync, eşitlenen bilgisayarlar arasındaki dosya yönetimini de sadece işaretleme kutuları yardımıyla kolayca gerçekleştirmenizi sağlıyor. Yani, eğer eşitlenen aygıtların birinde bir dosyayı silerseniz, öteki aygıttan da bu dosyanın silinip silinmeyeceğini kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Sonuçta kurması ve kullanması son derece kolay olan, yeterli bir program olduğunu düşünmekteyiz. Programın deneme sürümü ve 20 USD’ye satın alabileceğiniz tam sürümü bulunmakta.

Yazıya ilişkin forum tartışmamıza katılın…

2 Yorum

  1. te

    Çok güzel bir konu… Bulutun depolama günümzde popüler olabilir ama harici depolama kullanmayıda uzun süre kullanacagız. Yazı için teşekkürler. Güncelinide bekleriz 😀

Bir cevap yazın