Dört Geniş Panelli 19″ Ekran Karşılaştırıldı

Samsung 940BW

Samsung 940BW

Samsung, bu yazımızda inceleyeceğimiz ilk ürünü gönderen üretici, bu yazıya 940BW modeliyle katılıyor. Bu ürün ortalama 19 inç geniş ekranlardan biraz daha pahalı ancak bazen ürün kaliteliyse fazladan 40 $ vermek akıllıca olabilir.

Köşegen Ölçümü 19 inç
Doğal Çözünürlük 1440 x 900
Zıtlık (Contrast) 500: 1
Parlaklık (Brightness) 300 nits
Gecikme (Latency) 4 ms (GTG)
Renkler 16.2M
Y/D görme açıları 160 / 160
Hoparlör yok
Bağlantılar VGA / DVI

Tasarım, Malzeme, Ergonomi ve Bağlantılar

Tasarım ve Malzeme

Ekranın kasası basit ve fazla gösterişli değil. Kullanılan malzeme biraz fazla plastik hissi veriyor ancak kalitesinin iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung 940BW

Ergonomi

Bu incelemeye katılan ürünler arasında ergonomik açıdan en gelişmiş ürün buydu: Ekranın eğiklik ve yükseklik ayarı ve tabanı üzerinde iyi çalışılmış. OSD ayarları arasında içeriğe göre renk yaratımını (render) düzenleyen MagicColor işlevi var. Bu özellik sayesinde çeşitli seçeneklere göre (Belgeler, Oyunlar, Filmler gibi) renkleri ayarlayabiliyorsunuz ve bunlar iyi sonuçlar veriyor. Giriş seviyesine yönelik bir ekranda bu tür özelliklerin eklenmesini başarılı bir hamle olarak görüyorum. Fiyat açısından biraz daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum ancak buradaki strateji üreticinin daha yüksek modelleriyle çakışmamak olduğu görülüyor.

Bağlantılar

Bağlantılar son derece basit tutulmuş ancak yeterli. Bu model sadece ikili VGA/DVI bağlantısı sunuyor. Tek bir VGA bağlantısı giriş seviyesi ekranlarda son zamanlarda yeniden görülmeye başlandı bu yüzden bu üründe bulunan sayısal çıkışı dikkate değer olarak görüyorum.

Samsung 940BW

Bir cevap yazın