Dördü Bir Yerde İnternet Çubuğu Konsepti

Eğer Facebook, YouTubes, iTunes vs.’ye takılmak dışında birşey yapmıyorsanız, ömrünüz web kamerası önünde geçiyorsa, bu etkileşimli çubuk hoşunuza gidebilir.

İnterPad Kumanda Çubuğu - 3

İnterPad Kumanda Çubuğu

Özel bir kumanda çubuğunun bilindik klavye-fare ikilisinin yerine geçmesi kolay gibi görünmüyor, ancak tasarımcı Marcial Ahsayane yeni tasarladığı çok işlevli kumanda çubuğunun tutucu kullanıcıları bile ikna edeceği görüşünde.

İnterPad Kumanda Çubuğu - 4

İnterPad Kumanda Çubuğu

InterPad çubuk hepsi bir arada mantığıyla YouTube, iTunes, Facebook, görüntülü iletişim gibi internet hizmetlerine özel tasarlanmış. Ortadaki halka dört düğmeye bölünmüş ve her iki yanda da uzun kollar var. Bu kolların birine analog komuta çubuğu, diğerinde de artı biçimli yön düğmeleri (d-pad) eklenmiş.

İnterPad Kumanda Çubuğu - 2

İnterPad Kumanda Çubuğu

Yine de Ashsayane’nın konsept tasarımının bilgisayar alışkanlıklarını değiştirebileceği aklımıza pek yatmadı. Şimdiye kadar da zaten hiçbir ürün bizi klavye-fare ikilisinden daha etkin ve pratik olduğu konusunda ikna edememişti. Tutucu değiliz, ancak çevrimiçi videolara, sanal arkadaşlara, müzik istasyonlarına vs. takılmak için en iyi yolun hala klavye ve fare kullanmak olduğunu düşünüyoruz.

InterPad Kumanda Çubuğu - 1

InterPad Kumanda Çubuğu - Kolların pozisyonu ayarlanabiliyor

Belki bir üretici özel kumanda çubukları için bu tasarımdan yine de esinlenebilir. Bu durumda ürünün tuşlarının farklı işlevler için programlanabilir olması gerektiğini berlitelim.

İnternet Kumanda Çubuğu - 5

İnternet Kumanda Çubuğu - Temsili kullanım

Ahsayane’nın konsept tasarımının hayata geçip geçmeyeceği konusunda şimdilik bir bilgi yok. O yüzden eski usul klavye farelerimizi kullanmayı sürdürebiliriz, hoş üretilmesi de durumu değiştirmeyebilir.

Dördü Bir Yerde Etkileşimli İnternet Çubuğu

Bir cevap yazın