Doom’un Devam Filmi Geliyor

Bekleneni veremeyen ilk Doom uyarlamasının ardından altı yıl sonra Universal Pictures, devam filmi için çalışmalara başladı.

Doom Film2005 yılında gösterime gören Doom oyunun ilk beyazperde uyarlaması, 60 milyon dolarlık iyi bütçesine ve kadrosundaki ünlü oyuncularına rağmen yetersiz ve iyi işlenmemiş senaryosu yüzünden beklenen ilgiyi görmemişti.

Kabul ediyorum, oyunlarla alakası olmayan biri için Doom filmi rezalet olarak nitelendirilebilir, ama yetersiz senaryosuna rağmen filmin son 5 dakikasında yönetmen Andrzej Bartkowiak’ın FPS kamerası ile yapmış olduğu gösteri unutmak da pek mümkün değil. Özellikle FPS oyunlarına meraklı oyunseverlerin bu gösteriden memnun ayrıldıklarını düşünüyorum. En azından ben sinemadan çıkışımda verdiğim parayı hak eden bir film diye düşünmüştüm.

Altı yıl sonra Doom filmlerinin isim hakkını elinden barındıran Universal’ın bir devam filmi için ilk çalışmalara başladığı konuşuluyor. Gelen bilgilere göre Doom’un devam filmi için Universal, bilgisayar oyunlarından kopup gelmiş gibi duran senaryosu ve görsel efektleri ile beyazperdede gayet iyi bir hasılat elde eden G.I. Joe: Rise of the Cobra filminin başarısından cesaret aldı.

Yeni Doom filmini ilk filmin devamı olmayacağı, yeni film için bambaşka bir konsept düşünüldüğünü ve filmin 3D olarak çekileceği de gelen ayrıntılar arasında. Universal, FPS kamerası ile çekilecek sahnelerin 3D için ideal olacağını düşünmüş olmalı.

3 Yorum

Bir cevap yazın