Doom 4 Quake Con’da Ortaya Çıkabilir

id Software bir şeyler karıştırıyor ama…

Geçen yılki Quake Con’da, 2010’daki Quake Con’a kadar yeni bir Doom 4 haberi duymayacaksınız şeklinde bir açıklaması olmuştu id Software’in. Açıkça söylemek gerekirse de bu geçen süreyi Rage ile iyi doldurduklarını söylemek gerek. Ancak siz de çok iyi biliyorsunuz ki; id Software, Rage ile oldschool FPS hayranlarını yeteri kadar tatmin edemez. Yani Doom 4’ten de bir şeyler görmemiz gerekiyor acilen.

Görünüşe bakılırsa id Software, 12 Ağustos’ta başlayacak Quake Con için bir takım sürprizler hazırlıyor. Zira daha önce Raven’ın Soldier of Fortune ve Quake 4 oyunlarında çalışmış ve şu an ise id Software’in Doom projesinde yer aldığını bildiğimiz Zachary Quarles, Twitter sayfasından yeni bir video kaydettiğini duyurdu. Bu da geçen sene Quake Con’da yapılan açıklamayla birebir örtüşüyor. Doom 4’ten ilk videoyu izlemek için Quake Con’dan daha uygun bir yer olabilir mi?

Bu arada John Carmack’in Doom 4 için, daha önce tüm zamanların en iyi görünen oyunlarından biri olacağını açıkladıkları Rage’den “3 kat daha iyi görünecek” sözlerini sarf etmişti. Elimizde Doom 4 ile ilgili yer alan bir diğer bilgiyse oyunun Rage gibi 60 fps yerine 30 fps’de çalışacak olması. Ayrıca bu yeni Doom, ne bir devam oyunu ne de bir reboot olacak.

Doom 4, daha önce de açıklandığı gibi Mars’ta değil Doom 2 gibi dünyada geçecek ve Doom 3’ün korkuya odaklanan konseptinden ziyade klasik Doom stiline yakın duracak. Heyecanla bekliyoruz.

2 Yorum

Bir cevap yazın