Dizüstü Bilgisayarınız İçin Hava Yastığı

Dizüstü Bilgisayarınız İçin Hava Yastığı

Bu yazımızda pek de alışık olmadığınız bir ürün incelemesiyle karşınızdayız. Aslında şimdiye kadar çoktan ciddi bir şekilde incelenmesi gereken bir konu fakat bilgilerinin yedeğini almanın ne kadar önemli olduğunu bildiği halde bunu düzenli şekilde yapmayan pek çok kullanıcı gibi bu ürünlerde şimdiye kadar hep gölgede kalmışlardı.

Taşınabilir bilgisayarların özellikle iş hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmeye başladığı şu günlerde bu ürünleri taşımak için kullandığımız çantaların sağlamlık, şıklık, kullanılabilirlik ve içindekini koruma özelliğini pek çoğumuz hiç aklımıza getirmeden ürünle birlikte verilen genellikle son derece düşük kaliteli hediye çantayı omzumuza takıp gönül rahatlığıyla geziyoruz.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz olayın bir gün sizin başınıza gelmeyeceğinin bir garantisi yok ve başınıza geldiğinden bilgisayarınız üzerinde en iyi ihtimalle şirin bir çiziğe belkide ufak bir çatlağa sahip olabilirsiniz. Kötü senaryoyu düşünmek bile istemeyeceğinizden eminiz ama bir hatırlamakta fayda var.

Her zamanki gibi yedeklemediğiniz, hayati öneme sahip bilgileriniz ya da yıllardır biriktirdiğiniz müzik arşiviniz bir an içinde yok olabilir. Daha da kötüsü kalitelerinden genellikle herkesin şikayetçi olduğu teknik servislerde sürünmek ve acil yapmanız gereken işlerin sarkması ve eski masumiyetini kaybetmiş bilgisayarınıza en iyi ihtimalle 15 gün sonra yeniden kavuşabileceğinizi bir düşünün.

Bütün bunlar başınıza geldiğinde artık ‘ne yapalım adam gibi çanta bulamadım’ bahanesini söyleyemeyeceksiniz çünkü geçtiğimiz hafta içinde deney merkezime gönderilen Techair taşınabilir bilgisayar çantaları bu tür kötü durumlar için özel güvenlik önlemleri sunuyor.

Bir cevap yazın