Dishonored’dan İlk Oynanış Videosu

Sinsi ve ürkütücü bir cinayet…

Arx Fatalis ve Dark Messiah of Might and Magic gibi başarılı oyunlardan tanıdığımız Fransız Arkane Studios’un geliştirdiği Dishonored, yüzünü GDC 2012’de gösterdi. Bizleri alternatif bir gelecek senaryosuna konuk edecek ve Corvo adında politik çatışmalar arasında sıkışıp kalmış bir suikastçıyı canlandıracağımız oyun, açık dünya oynanış mekanikleri ve koca bir garnizonu bir anda yok edebileceğimiz sıradışı stealth action öğeleriyle şimdiden ilgi çekici bir FPS olacağa benziyor. Tabii bunda ilk iki Deus Ex oyununda baş tasarımcı olarak görev yapmış Harvey Smith ve Half-Life 2′deki City 17 tasarımından tanıdığımız Viktor Antonov’un da payı büyük elbette. Bu kez kreatif direktör koltuğunda göreceğimiz Antonov’un özellikle oyunun geçeceği Dunwall şehri ve çevresinin steampunk tasarımına büyük önem verdiğini de biliyoruz.

PC, Xbox 360 ve PlayStation 3 platformları için geliştirilen oyunun çıkış tarihi henüz netlik kazanmış değil. Bu arada oyunun dağıtımcılığını da Bethesda’nın yaptığını hatırlatayım.

Neyse. Lafı fazla uzatmayalım. Oyunun yaratıcı direktörlerinden Harvey Smith ve Raphael Colantonio’nun anlatımı eşliğinde Dishonored’a daha yakından bakıyoruz.

İyi seyirler.

1 Yorum

Bir cevap yazın