Dirt 3 Raflardaki Yerini Alıyor

DiRT 3, perakende mağazalara doğru yolcuğuna başladı.

Codemasters bugün DiRT 3′ü dünyanın dört bir yanındaki mağazalara dağıtmaya başladı. 2009’un milyonlar satan oyununun merakla beklenen devamı olan DiRT 3, bugüne kadar Codemasters stüdyolarından çıkan en büyük ve en yoğun içerikli oyun olmaya aday. DiRT 3 bugünden itibaren Microsoft Xbox 360, Sony PlayStation 3 ve PC (Games for Windows LIVE) platformları için piyasada olacak.

DiRT 3 serinin diğer oyunlarına göre daha fazla araba, daha fazla mekan ve daha fazla etkinlik içeriyor. 2009’un hit oyununun neredeyse iki katı parkura sahip olan DiRT 3’te oyuncular Avrupa, Afrika ve Amerika’nın zorlu hava koşullarında off-road yarışlarında yarışan elit bir profesyonel sürücünün kariyerini yaşama fırsatı bulacak ve yeni Gymkhana gösterilerinde arabalarının kontrol sınırlarını zorlayacaklar.

DiRT 3’ün konsollar için kapsamlı çevrimiçi özellikleri, oyun kutularında bulunan VIP Şifresi sayesinde açılacak. Bu tek kullanımlık şifre ile çoklu oyuncu modlarına erişecek, videolarını doğrudan YouTube’a yükleyebilecek ve oyunda kullanabileceğiniz beş ekstra arabaya da sahip olacaksınız.

7 Yorum

  • Uğur Yurtsever

   “Yine online oynayamayacaksam” dediğinize göre daha önce benzer bir sorun yaşadınız sanırım.

   Öncelikle Türkiye hala desteklenen ülkeler arasında değil ve garip bir şekilde GFWL oyunları desteklenmeyen ülkelerde satılmaya devam ediyor. Online içerikte yaşanan sorunlarsa genellikle Live ID’nin bölge ayarından kaynaklanıyordu. Ancak son dönemde bu problemlerin çözüldüğünü duymuştum. Kaldı ki GFWL hesabımda 20 kadar oyun olmasına rağmen henüz bir sorun da yaşamadım.

   Eğer mevcut GFWL hesabınıza kayıtlı oyun yoksa US veya UK bölgesini seçerek yeni bir hesap açabilirsiniz. Hesabınızda online içeriğinde sorun yaşadığınız oyun varsa; bildiğim kadarıyla Microsoft’un Live ID için bir hesap taşıma (account migration) hizmeti mevcut ve yanlış hatırlamıyorsam ABD ve Kanada dışında desteklenen diğer ülkelere taşıyabiliyorsunuz hesabınızı. GFWL, Steam gibi ülke veya bölge ip’sine göre çalışmadığı için herhangi bir sorun yaşanmıyor olması lazım yine de.

Bir cevap yazın