Dirt 3 İçin Party Mode Duyuruldu

Dirt 3 ile parti ortamlarına…

Codemasters, 2009’da yakaladığı başarılı formülü 80’li yıllara damga vurmuş B sınıfı ralli araçlarının yanı sıra 180 ve 360 derecelik dar ve keskin virajlarıyla izlemesi son derece keyifli Gymkhana yarışları ile güçlendirmeyi düşünüyor bu yıl. Ancak görünüşe göre bütün bu off-road çılgınlığından sıkılabilecekler de ihmal edilmemiş. Zira Codemasters’ın Party Mode isminde bir sürprizi var. Parti deyince aklınıza kafaları çekip şuursuzca dans etmek gelmesin. Yine de oyunu bu şekilde oynamakta özgürsünüz pek tabii.

Dirt 3 SS 6

Party Mode, bizlere çoklu oyuncu odaklı üç minik oyun sunuyor. Bunlardan ilki Invasion. Bu oyun modunda zavallı dünyamız kartondan robotların istilasına uğruyor ve biz de arkadaşlarımızla birlikte bu kendini bilmezlere günlerini gösteriyoruz. Üstlerinden geçerek tabii ki.

Party Mode’da karşımıza çıkacak ikinci oyun modu olan Transporter‘da ise Jason Statham oluyoruz desem de inanmayın. Transporter, bir nevi Capture the Flag modu. Haritanın belli noktalarında rasgele ortaya çıkan bayrakları toplayarak üssümüze taşımaya çalışıyoruz. Tabii rakip araçlardan da sakınmamız gerekiyor.

Üçüncü ve son oyun moduysa Outbreak. Bu modda bir yarışçı bir çeşit bulaşıcı hastalığa yakalanıyor (ne demekse) ve bunu diğer oyunculara yaymaya çalışıyor. Yeşil yeşil parlayan araçlardan başarıyla kaçıp sona kalan yarışçıysa oyunu kazanıyor.

B sınıfı ralli araçlarıyla oynayabileceğimiz bir Destruction Derby modu eksik olsa da; bu hoş minik oyunları sevdim.

Dirt 3, 24 Mayıs’ta raflarda olacak. Ne yazık ki PC versiyonu yine Games for Windows Live kullanacak.

Dirt 3 SS

2 Yorum

 1. CodeMachine

  Umarım DLC’lerle yeni harita ve araç eklemesi yaparlar çünkü Dirt2 de oynayış çok zevkli olmasına rağmen aynı parkurlar sıktığı için şahsen ben oynamıyorum artık. Ayrıca öğrenmek için soruyorum GFWL sisteminin kötü yönleri nelerdir ve PC için alternatifi nedir?

  • Tahir Meylani

   GFWL sisteminin kötü yanları nelerdir? Hımm, nereden başlasam ki? Öncelikle GFWL sistemi Xbox Live sisteminin PC için yeniden geliştirilmiş halidir. Daha burada GFWL sistemi konsoldan geliştirilmiş olmasının tüm dezavantajlarını beraberinde getiriyor.

   Mesela, konsollarda pek fare kullanılmadığı için Xbox Live sisteminde dinamik bir chat sistemi yerine mesaj alıp gönderme sistemi var. Steam’de ise dinamik ve pratik bir chat ve arkadaş bulma ekranı var.

   Steam’in arayüzü oyun esnasında bile açılabilirken, GFWL sistemi oyunu durdurup deneyimi baltalıyor.

   Steam’de oyundan çıkmadan acil işleriniz için kullanabileceğiniz bir internet tarayıcı varken, GFWL güncelleme için bile oyunun baştan başlatmanızı ister. Çoğu zaman da bu güncellemeler sırasında sorun çıkar. GFWL’i güncellemeden de kullanamazsınız üstelik.

   Steam’in achievment, friends, grup sistemi oldukça kullanışlıyken, GFWL’nin tam tersidir. GFWL bulut tabanlı kayıt yapamaz ve kayıtlarda sorun çıktı mı yandınız demektir.

   Biri at bir eşek yani 😀

Bir cevap yazın