DICE’ın Yeni Battlefield Oyunları Üzerinde Çalıştığı Doğrulandı

EA Games’in iştiraki, İsveç kökenli DICE oyun stüdyosu yeni Battlefield oyunları yapacağını doğrulandı. DICE görevlilerinden Gordon Van Dyke yeni Battlefield oyunları üzerinde çalıştıklarını doğrulamanın yanı sıra Bad Company 2’nin firma için büyük bir tecrübe olduğunu da belirtti.

Bildiğiniz üzere Battlefield oyunlarındaki en büyük eksiklik senaryo bölümü idi. Tek başınıza oyun oynanmıyordu. Bad Company 2 ile bu tabuyu yıkacaklarını belirten yetkililer bize Battlefield: Bad Company 2’de 10 saatlik bir senaryo sunuyor. Geçtiğimiz günlerde senaryo bölümünün ilk videosu yayınlanmıştı, biz de size taze taze bu haberi sunmuştuk. Buraya kadar her şey çok güzel. Bad Company 2’nin kalitesi ve yeni gelecek oyunları duymak bizi mutlu ediyor.

Ancak bu sınırın öbür tarafı bizi korkutuyor. Gerçi DICE  merdiven altı bir firma değil ancak EA yönlü işin tabiri caiz ise cılkı çıkartılırsa Battlefield serisinin sonu gelebilir. Need fo Speed ya da NBA serilerine neler olduğunu bizzat hep beraber yaşadık. Umarız ortaya çıkan işler güzel olur ve sıradanlık düzeyine indirgenmez.

Bir cevap yazın