DICE’ın Battlefield 3 İçin Ön Sipariş Verenlere Güzel Sürprizleri Var

DICE, Battlefield 3’ü ön sipariş ile satın alanları özel bir paketle ödüllendireceğini duyurudu.

Video oyunlarını ön sipariş ile satın alma alışkanlığınız var mı? Heralde iyi olacağına kesin gözüyle baktığınız birkaç istisna oyun haricinde böyle bir şey düşünmezsiniz. Kendimden örnek vermek gerekirse, en son Brink’i ön sipariş ile satın almıştım, ama oyunun gerçekten iyi olacağına dair en ufak bir kuşkum olsaydı; oyunun piyasaya çıkmasını bekler, arkadaşlarımdan fikir almaya çalışırdım. Gerçi Brink’i hala oynama fırsatı bulamadım ama sanırım paramın karşılığını veren bir oyun olacak.

Ama Brink’i satın alırken ön sipariş verenler için özel olacağı söylenen Resistance Pack, satın alma kararımda beni pek etkilemedi. Oyun dağıtımcıları, bir süredir bu taktiği uyguluyorlar; ön sipariş ver, ve al sana özel bir paket. Beni etkilemiyor, ama illa etkilenen birileri vardır. Tabi ki diğer EA’nin Battlefield 3 için ön sipariş verenlere sunduğu özel paket: Battlefield 2 oynayanlar meşhur “Back to Karkland” haritasını hatırlayacaklardır. Bu harita ön sipariş verenlere özel olarak sunulacak -tabi ki yeni Frostbite 2.0 motoru ile yeniden geliştirilen versiyonu-. Ayrıca, “Back To Karklan” Battlefield 2’den devşirilen tek harita değil “Wake Island”, “Gulf of Oman” ve “Sharqi Peninsula” haritaları da Battlefiled 3 için yeniden geliştiriliyor.

Battlefield 3: Back to Karkand

1920x1080 çözünürlük için tıklayın

Bunun yanında, yine ön sipariş verenlere özel araçlar, achievmentlar ve silahlar olacakmış. Burada özel deniyor ama yine de bunların çok da özel olmadığını söyleyebilirim. Muhtemelen oyunun standart versiyonunu satan alanlar, belli bir XP’den sonra bu silahlara ve haritalara kavuşacaklar. Evet, evet aynı Battlefield: Bad Company 2’de olduğu gibi.

5 Yorum

 1. Sabertooth

  Haklısınız. Hikaye falan olarak beklemiyorum zaten sarmasını. Ama işte arkadaş ortamında beraber oynamanın verdiği zevk bazen oyunun kendisinden bile zevkli olabiliyor. Örneğin Mercenaries 2 🙂

 2. ozzy

  merhaba; Medal of Honorda olduğu gibi DICE, special edition taktiği kullanılacaksa bu çok can sıkıcı,özel versiyonu satın almayanlar bazı silahlardan yoksun bırakılmış. Bu pazarlama taktiği olmamalı kesinlikle medal of honor serisi benim için bitmiştir.Umarım aynı hatayı batlefield3 de de yapmazlar.Adil davranılmalı diye düşünüyorum.COD serisinde olduğu DLC yönteminden şaşılmamalı. Saygılarımla.

 3. Ziyaretçi

  selam .

  Ön sipariş iyidir . hele emin olduğum ve yok satacak bir oyun varsa düşünmeden alırım .
  Hediyeleride güzel . O haritaları ileride para ile satacaklar . Silahlarda ilerki levellerde açılr . Ön sipariş vermeyenler buna katlanmalı . kimse kimseye zorla birşey satmıyor 😀

Bir cevap yazın